Arkadiusz Sz. poza Prawem i Sprawiedliwością. To wywróci układ sił na opolskiej prawicy?

Piotr GuzikZaktualizowano 
Arkadiusz Sz., doradca wojewody i wiceprzewodniczący rady miasta z nadania PiS, w czwartek złożył wniosek o zawieszenie jego członkostwa w partii.
Arkadiusz Sz., doradca wojewody i wiceprzewodniczący rady miasta z nadania PiS, w czwartek złożył wniosek o zawieszenie jego członkostwa w partii. Piotr Guzik
Doradca wojewody opolskiego i jeden z ważniejszych polityków PiS w regionie został złapany na jeździe samochodem, choć nie ma prawa jazdy. Okazało się, że stracił je 12 lat temu. W czwartek Arkadiusz Sz. złożył wniosek o zawieszenie członkostwa w partii. – To może nie załagodzić sytuacji – komentują ludzie PiS.

Arkadiusz Sz. wpadł przypadkiem. 26 stycznia tego roku zaparkował samochód zbyt blisko przejścia dla pieszych na ulicy Armii Krajowej w Nysie, tuż przy budynku tamtejszej komendy powiatowej policji. Mundurowi postanowili interweniować. Arkadiusz Sz. zdążył do tego czasu przestawić samochód dalej od przejścia dla pieszych.

Policjanci pouczyli Arkadiusza Sz. Rutynowo poprosili go też o okazanie prawa jazdy. Nie miał go przy sobie. Policjanci sprawdzili więc w systemie, czy mężczyzna ma uprawnienia do kierowania pojazdami. Okazało się, że zostały mu one cofnięte. Nie było jednak informacji o tym kiedy to nastąpiło oraz czy decyzja ta jest nadal aktualna. Sprawę we wtorek opisały „Nowiny Nyskie”.

12 lat bez prawa jazdy

Gdy okazało się, że decyzja o odbiorze prawa jazdy wciąż jest w mocy, wobec Arkadiusza Sz., doradcy wojewody opolskiego Adriana Czubaka, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Opola z ramienia PiS, a także jednego z bardziej rozpoznawalnych polityków ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego w regionie, wszczęto postępowanie z tytułu naruszenia artykułu 180a Kodeksu karnego. Czytamy w nim, że „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

- Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nysie - mówi prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Dlaczego w sprawę zostali zaangażowani śledczy? Jak tłumaczy Stanisław Bar, wynika to z faktu, że prowadzenie auta pomimo braku uprawnień od 18 maja 2015 r. traktowane jest jako przestępstwo, a nie wykroczenie.

Choć od zdarzenia upłynął miesiąc, Arkadiusz Sz. nie usłyszał jeszcze zarzutów. Prokuratura tłumaczy to formalnościami, m.in. koniecznością pozyskania odpisu dokumentu potwierdzającego, że radnemu PiS cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami.
Śledczy mają już jednak kserokopię tego dokumentu. Wynika z niego, że Arkadiusz Sz. stracił prawo jazdy 12 lat temu - w lutym 2007 roku.

Jaka była postawa? Stanisław Bar wskazuje, że był to artykuł 140, ustęp 1, punkt 2 nieobowiązującej już Ustawy prawo o ruchu drogowym (zastąpiła ją Ustawa o kierujących pojazdami). Nie precyzuje on jednak przyczyny odebrania Arkadiuszowi Sz. uprawnień do kierowania. Z kolei nyska policja odmówiła informacji na ten temat argumentując, że może jej udzielić tylko sam zainteresowany.

W środę wysłaliśmy Arkadiuszowi Sz. pytanie w tej sprawie. Odpisał, że do czasu zakończenia postępowania nie będzie komentował sprawy. W „Nowinach Nyskich” przekonywał, że nie stracił prawa jazdy „za wódkę i inne poważne wykroczenia”, a autem jechał, ponieważ musiał coś pilnie załatwić.

Arkadiusz Sz. poza PiS

Oficjalnie politycy PiS sprawy nie komentują. Podkreślają, że nie będą tego robić do czasu zakończenia postępowania wobec Arkadiusza Sz.

W partii jednak zawrzało. Nieoficjalnie działacze prawicy przyznają, że nie wiedzieli, iż ich partyjny kolega od 12 lat nie ma prawa jazdy. - Dla mnie to coś niewyobrażalnego. Choć z drugiej strony trzeba mu jeszcze udowodnić, że poza tym jednym przypadkiem w Nysie zdarzało mu się jeszcze wsiadać za kierownicę pomimo braku prawa jazdy - stwierdza jeden z polityków.

Inny argumentuje, że zamieszanie wokół Arkadiusza Sz. może negatywnie wpłynąć na notowania PiS w regionie.

- Ta sprawa wyszła na jaw w fatalnym czasie. Mamy przecież nieco ponad dwa miesiące do wyborów do Parlamentu Europejskiego, a jesienią wybory do Sejmu i Senatu. Szczególnie, że informacja na ten temat poszła już w świat i na Nowogrodzkiej na pewno już o tej sytuacji wiedzą. Dziwię się, że nikt nie postanowił od razu go zawiesić - mówi.

Violetta Porowska, wicewojewoda opolski oraz pełnomocnik regionalnych struktur PiS, przekonuje, że obawy partyjnych kolegów są przesadzone. Wskazuje, że Arkadiusz Sz. w czwartek zawnioskował o zawieszenie go w prawach członka PiS. Wniosek został przyjęty.

Arkadiusz Sz. w czwartek zawnioskował o zawieszenie go w prawach członka PiS. Wniosek został przyjęty

Co w jego przyszłością w gabinecie wojewody? Zwróciliśmy się z takim zapytaniem do urzędu wojewódzkiego. Na razie nie otrzymaliśmy nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Arkadiusz Sz. jest też wiceprzewodniczącym opolskiej rady miasta z ramienia PiS. - Z racji zamieszania wokół jego osoby powinien z tej funkcji zrezygnować. Jeśli natomiast usłyszy zarzuty, to moim zdaniem powinien się zrzec mandatu radnego - mówi Przemysław Pospieszyński, lider klubu Koalicji Obywatelskiej w opolskiej radzie miasta.

Violetta Porowska stwierdza, że decyzja co do przyszłości w radzie należy do Arkadiusza Sz. Wysłaliśmy mu pytania na ten temat, ale pozostały bez odpowiedzi.

Balast dla Kłosowskiego?

Arkadiusz Sz. przez wiele lat pozostawał jednym z najbardziej zaufanych ludzi europosła Sławomira Kłosowskiego, wieloletniego lidera PiS w regionie. Sz. był w przeszłości sekretarzem struktur PiS w regionie, a po wygranej obozu prawicy w wyborach parlamentarnych jesienią 2015 roku to właśnie jego Sławomir Kłosowski chciał uczynić wojewodą opolskim.

Na tej linii doszło jednak do starcia z Patrykiem Jakim, który do tej funkcji miał przymierzać Dariusza Byczkowskiego, wieloletniego radnego wojewódzkiego PiS. Ostatecznie kompromisem było posadzenie na tym stołku Adriana Czubaka, szerzej nieznanego działacza PiS ze Strzelec Opolskich. Arkadiusz Sz. został jednym z jego doradców.

- Teraz, kiedy wisi nad nim widmo zarzutów i postępowania sądowego, jego osoba może stanowić poważne obciążenie dla Sławomira Kłosowskiego. On wie, że praktycznie nie ma szans na obronę mandatu europosła, planował powrót na krajową arenę. Teraz może z tym mieć poważny problem. To z kolei może zupełnie wywrócić układ sił w naszym ugrupowaniu, bowiem Kłosowski nadal miał tutaj spore wpływy - komentuje działacz PiS.

Sławomir Kłosowski napisał nam, że nie wiedział, iż Arkadiusz Sz. utracił prawo jazdy. Stwierdził, że szerzej sprawy nie będzie komentował. Dopytaliśmy jednak, czy nie obawia się o swoją pozycję w partii. To pytanie pozostało bez odpowiedzi.

FLESZ - Samochody można prowadzić bez dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia OC

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 62

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Z.Sz

Tylko tyle. Smiechu warta afera. Poczekajcie az przejedzie ciezarna zakonnice na pasach, to moze zaszkodzic PISowi.

S
Samanta Blumstein
W dniu 09.03.2019 o 11:57, milominderbinder napisał:

.Odpowiedziałem na forum , że nie zniżam się do poziomu pyskówki z chamami obrażającymi rozmówców. Byłeś obrażany? Może. Tzn plują ci w "twarz", a ty mówisz, że deszcz pada. To się nazywa mieć giętki kręgosłup. Poza tym zmień płytę, nic tylko "lemingi pisowskie", "bez kręgosłupa moralnego" itd. Wymyśl co innego na nich. Poza tym zwykła ciota jesteś, niezależnie od twoich poglądów politycznych, tak samo jak toto o inicjałach SB. A goowno cie obchodzi czy chodzę do kościoła czy nie i czy w tygodniu obrażam innych czy nie. Zmień płytę, bo powtarzasz się jak artykuły w internetowym wydaniu NTO.  No dasz ten adres cwelu? :D  :D  :D . To ci to powiem prosto w ryj :PBędę wchodził i komentował gdzie mi pasuje i nie twoja sprawa kto mi nakazuje, bo tobie to Wiejska 12 a nakazuje.  Blumsteinowa nie odpowie, bo jej ryło zatkało na taki news. Tzn jemu, bo to frajer tylko nie wiem czy cenzor, czy marny redaktor z NTO . Aż zrozumiesz, że internet to nie miejsce dla chamów.

Słowa pislamisty którymi sam sobie zaprzecza  . Rozdwojenie jazni ???  Doktor Jekyll i pan Hyde ???  :P    Nieeee , tylko burak z Podola.  :P  :P  :P   

A
Adam Antoni
W dniu 09.03.2019 o 11:57, milominderbinder napisał:

Człeczku! Zacznij od siebie! Odpowiedziałem na forum, że nie zniżam się do poziomu pyskówki z chamami obrażającymi rozmówców. Nie zrozumiałeś? To przeczytaj jeszcze raz, lub wiele razy. Aż zrozumiesz, że internet to nie miejsce dla chamów.

No co za koleś...

Czy ty masz mózg? Czy jeśli go masz to potrafisz z niego korzystać?? w sumie głupie pytanie boś leming pisowski a to mówi samo za siebie.

O jakim ty człowieku poziomie piszesz?? Tej AMEBY a raczej tego co pod nią??

Najpierw obrażasz użytkowników, wyzywasz, naśmiewasz się z ich rodziców jednocześnie ich obrażając a piszesz teraz że nie zniżasz się do poziomu??

LEMINGU pisowski twój poziom to AMEBA!!!

a dokładniej to co pod nią!

Udowodniłeś to wielokrotnie pseudo kozaku na usługach nowogrodzkiej ;)

Śmieszny a zarazem żenujący - taki jesteś - idealny pislamista ;)

Ty na prawdę musiałeś mieć ciężko w życiu że teraz masz takie kompleksy ;)

m
milominderbinder
W dniu 09.03.2019 o 11:51, Samanta Blumstein napisał:

Czujesz się zaskoczony , że do dna jeszcze nie dobiłeś ?  Masz niedaleko , wkrótce osiągniesz cel . :D   Przecież dno to pierwsze słowo jakie usłyszałeś od rodziców.    :D  :D  :D

1. słowo to samanta blumstein

Człeczku! Zacznij od siebie! Odpowiedziałem na forum, że nie zniżam się do poziomu pyskówki z chamami obrażającymi rozmówców. Nie zrozumiałeś? To przeczytaj jeszcze raz, lub wiele razy. Aż zrozumiesz, że internet to nie miejsce dla chamów.

m
milominderbinder
W dniu 09.03.2019 o 11:02, Adam Antoni napisał:

oj zabolało cie to AMEBO ;)Dla twojej wiadomości to bozia mi nic nie dała, bozia nic nikomu nie daje ;)Przestałeś kozaczyć?Przestraszyłeś się lemingu?Boisz się?śmieszny jesteśtaki zakompleksiony ;) taki idealny na narybek armii pislamistów ;) - oni lubią takich jak ty i twoi koledzy forumowi - wiesz o kim piszę.kończmy faktycznie, nie dogadamy się, bądź dalej AMEBĄ jak ci to pasuje.z bozią ;)

Człeczku! Zacznij od siebie! Odpowiedziałem na forum, że nie zniżam się do poziomu pyskówki z chamami obrażającymi rozmówców. Nie zrozumiałeś? To przeczytaj jeszcze raz, lub wiele razy. Aż zrozumiesz, że internet to nie miejsce dla chamów.

S
Samanta Blumstein
W dniu 09.03.2019 o 10:55, milominderbinder napisał:

Myślałem, że ujrzałem już dno l.

Czujesz się zaskoczony , że do dna jeszcze nie dobiłeś ?  Masz niedaleko , wkrótce osiągniesz cel . :D   Przecież dno to pierwsze słowo jakie usłyszałeś od rodziców.    :D  :D  :D

A
Adam Antoni
W dniu 09.03.2019 o 10:55, milominderbinder napisał:

Myślałem, że ujrzałem już dno ludzkiej głupoty ale dzięki tobie i Samancie Blumstein  dowiedziałem się, że ta studnia nie ma dna.Miałem ciężkie dzieciństwo, a teraz mam ciężką starość bo na swojej drodze spotykam takich jak TY i SB, a kto z jakim przystaje, takim się staje.  A swoją drogą to ty głupi jesteś jak but, ale nie wiesz nawet dlaczego, jakbyś miał to wiedziec to Pan Bóg dałby ci taki rozum, żebyś to zrozumial, ale nie masz takiego rozumu, to uznał, że ci to niepotrzebne. :D  :D  :DI na tym kończe dyskusje z toba poniewaz nie dyskytuję z głupszym bo sprowadzi mnie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

oj zabolało cie to AMEBO ;)

Dla twojej wiadomości to bozia mi nic nie dała, bozia nic nikomu nie daje ;)

Przestałeś kozaczyć?

Przestraszyłeś się lemingu?

Boisz się?

śmieszny jesteś

taki zakompleksiony ;) taki idealny na narybek armii pislamistów ;) - oni lubią takich jak ty i twoi koledzy forumowi - wiesz o kim piszę.

kończmy faktycznie, nie dogadamy się, bądź dalej AMEBĄ jak ci to pasuje.

z bozią ;)

m
milominderbinder
W dniu 09.03.2019 o 10:00, Adam Antoni napisał:

jednak cienki w uszach jesteś, tak jak pisałem potrafisz tylko inwektywami sypać.Miałeś ciężkie dzieciństwo chyba? Bo jeżeli tak cię rodzice wychowali to gratulacje - tylko nie wiem dla kogo, dla ciebie czy dla nich ;)Kwintesencja myślenia typowego wyborcy kaczyńskiego ;)AMEBA, a raczej to co pod nią leży ;)No dalej miernoto - pojedź mi - poużywaj sobie, wiem że takim jak ty to pomaga ;)A taki kozak byłeś...

Myślałem, że ujrzałem już dno ludzkiej głupoty ale dzięki tobie i Samancie Blumstein  dowiedziałem się, że ta studnia nie ma dna.

Miałem ciężkie dzieciństwo, a teraz mam ciężką starość bo na swojej drodze spotykam takich jak TY i SB, a kto z jakim przystaje, takim się staje.  A swoją drogą to ty głupi jesteś jak but, ale nie wiesz nawet dlaczego, jakbyś miał to wiedziec to Pan Bóg dałby ci taki rozum, żebyś to zrozumial, ale nie masz takiego rozumu, to uznał, że ci to niepotrzebne. :D  :D  :D

I na tym kończe dyskusje z toba poniewaz nie dyskytuję z głupszym bo sprowadzi mnie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

A
Adam Antoni
W dniu 08.03.2019 o 21:40, milominderbinder napisał:

Pedał to cię zrobił razem z ku rwą. :P . Codziennie miałeś innego ojca. A swoją drogą masz kumpli co byli w  SB, a raczej oficerów prowadzących :D  :D  :D . No ale cóż po takim dzieciństwie potrafię  zrozumieć, że się imałeś wszystkich zajęć, a najlepiej wychodziło ci kapowanie.

jednak cienki w uszach jesteś, tak jak pisałem potrafisz tylko inwektywami sypać.

Miałeś ciężkie dzieciństwo chyba? Bo jeżeli tak cię rodzice wychowali to gratulacje - tylko nie wiem dla kogo, dla ciebie czy dla nich ;)

Kwintesencja myślenia typowego wyborcy kaczyńskiego ;)

AMEBA, a raczej to co pod nią leży ;)

No dalej miernoto - pojedź mi - poużywaj sobie, wiem że takim jak ty to pomaga ;)

A taki kozak byłeś...

S
Samanta Blumstein

Prawo i sprawiedliwość dla wszystkich .  Czy prokuratura jest w stanie stwierdzić jak długo jegomość poruszał się samochodzikiem bez uprawnień ?  

Na marginesie to szkoda tych policjantów którzy sumiennie wykonują powierzone im zadania , teraz będzie służba w soboty ,niedziele , święta  itd itd . Już mini-ster od policmajstrów postara się aby pokazać im komu służą .

S
Samanta Blumstein

kap , kap , kap  ........     :D  :D  :D

m
milominderbinder
W dniu 08.03.2019 o 20:50, Samanta Blumstein napisał:

Wim .  :D  Opowiadał mi jeden esbeka jak Kłamczyński bohatersko walczył o skazanie komendy i kilka innych posterunków.   :D  :D  :DTy nie wiesz , bo ty jesteś cudowne dziecko dwóch pedałów z młodzieży wszechgłupiej.  :D  

Pedał to cię zrobił razem z ku rwą. :P . Codziennie miałeś innego ojca. A swoją drogą masz kumpli co byli w  SB, a raczej oficerów prowadzących :D  :D  :D . No ale cóż po takim dzieciństwie potrafię  zrozumieć, że się imałeś wszystkich zajęć, a najlepiej wychodziło ci kapowanie.

S
Samanta Blumstein

Wim .  :D  Opowiadał mi jeden esbeka jak Kłamczyński bohatersko walczył o skazanie komendy i kilka innych posterunków.   :D  :D  :D

Ty nie wiesz , bo ty jesteś cudowne dziecko dwóch pedałów z młodzieży wszechgłupiej.  :D  

m
milominderbinder
W dniu 08.03.2019 o 13:15, Samanta Blumstein napisał:

Zarzuty to nie wyrok . Duży wpływ na wyrok miał Kaczyński .

A ty wiesz kto miał wpływ i na co 18 lat temu. Du bist stockdumm und arschloch nichts mer. :P  :P  :P

m
milominderbinder
W dniu 08.03.2019 o 13:19, Samanta Blumstein napisał:

Kiedy przyjdzie do mnie zegarmistrz światła purpurowy.Jesteś oblatany w środowisku "kochających inaczej "  , czy to ty jesteś tym słynnym opolskim dzieckiem dwóch pedałów ??? Na kogo głosujesz ?Hehehe

Pedał to ciebie zrobił, nie inaczej :D  :D  :D .

Głosuje na swoich.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3