ASG Stanley Futsal Team Brzeg przegrał u siebie z PKO Gwiazdą Ruda Śląska 2:3. Zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie w meczu z liderem

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Oliwer Skrzypnik
Chociaż w 30. minucie meczu ASG Stanley Futsal Team Brzeg prowadził 2:0 z PKO Gwiazdą Ruda Śląska, to przegrał ten mecz. Niepokonany lider tabeli wrzucił piąty bieg i w końcówce strzelił 3 gole.

W ramach 14. kolejki Futsal 1 Ligi do Brzegu przyjechał bardzo mocny przeciwnik. PKO Gwiazda Ruda Śląska to lider tabeli, który w tym sezonie nie przegrał żadnego meczu, remisując zaledwie jedno. Ekipa z Rudy Śląskiej strzeliła 2 razy więcej goli (90) niż ASG Stanley (44).

W poprzedniej kolejce brzeżanie dość wyraźnie ulegli na wyjeździe FC Silesia Box Siemianowice Śl. 2:5. Z kolei PKO Gwiazda rozbiła we własnej hali GKS Futsal Nowiny.

ASG Stanley i PKO Gwiazda mierzyły się już w tym sezonie. W Rudzie Śląskiej to gospodarze wygrali 3:1, chociaż brzeżanie mieli w tamtym spotkaniu swoje momenty dobrej gry.

W rewanżowym spotkaniu zespół ASG Stanley nie okazał strachu faworyzowanemu rywalowi. Od początku meczu nie ograniczał się jedynie do przeszkadzania przeciwnikowi, ale sam konstruował sporo akcji bramkowym. Dwie z nich zakończyły się bramkami i do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Kibice z apetytem mogli wyczekiwać na drugą część meczu.

Dobry rezultat utrzymywał się na tablicy wyników do 30. minuty meczu, kiedy to goście strzelili pierwszego gola. W 37. minucie wyrównali stan rywalizacji, a już po chwili poszli za ciosem i strzelili zwycięską bramkę. W końcówce gospodarzom nie udało się już wyrównać.

Po tym meczu ASG Stanley zajmuje 9 miejsce w tabeli, mając 10 punktów przewagi nad strefą spadkową.

W następnej kolejce drużyna z Brzegu znów nie będzie faworytem, bo wybierze się do Katowic na mecz z będącym wiceliderem AZS UŚ.

ASG Stanley Futsal Team Brzeg - PKO Gwiazda Ruda Śląska 2:3 (2:0)