ASG Stanley Futsal Team Brzeg sprawił miłą i bardzo cenną niespodziankę w starciu z AZS UEK Kraków

Gracze ASG Stanley Futsal Team Brzeg nie muszą się już dłużej nerwowo oglądać za siebie. Oliwer Skrzypnik
Futsaliści ASG Stanley Futsal Team Brzeg wygrali u siebie z wyżej notowanym AZS UEK Kraków 5:3 w spotkaniu 18. kolejki 1 ligi futsalu (grupa południowa). Tym zwycięstwem zapewnili sobie też utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkowym.

Brzeżanie, którzy teraz plasują się na 8. pozycji, pokonali ekipę znajdującą się na 4. lokacie.

W tym starciu działo się zarówno przed, jak i po przerwie. Jako pierwszy gola zdobył ASG Stanley, w 5. minucie, za sprawą Marcina Zajączkowskiego. Potem dwa trafienia zanotowali krakowianie, ale w 14. minucie wyrównał Mateusz Suchodolski. Później jednak jeszcze jednego gola w pierwszej części strzelił AZS UEK i to on na półmetku wygrywał 3:2.

Druga połowa należało już natomiast do ekipy z Brzegu. Jej bohaterem był Kacper Opatowski, który popisał się hat-trickiem, gwarantującym jego drużynie nie tylko zwycięstwo, ale i utrzymanie na 1-ligowym poziomie.

Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki. Na ten moment ASG Stanley ma już 13 punktów przewagi nad znajdującymi się w strefie spadkowej zespołami Heiro Rzeszów i AZS UMCS Lublin.

ASG Stanley Brzeg – AZS UEK Kraków 5:3 (2:3)
Bramki: 1:0 Zajączkowski – 5., 1:1 Chlebda – 5., 1:2 Grochalski – 13., 2:2 Suchodolski – 14., 2:3 Urbaniec – 15., 3:3 Opatowski – 26., 4:3 Opatowski – 35., 5:3 Opatowski – 40.
Stanley: Krzyśka – Dykus, Matejko, Rabanda, Suchodolski, Antos, Kędra, Opatowski, Zajączkowski.