Aspirant Krzysztof Babisz z Prudnika został wicemistrzem Polski w brazylijskim Jiu–Jitsu

Sławomir Draguła
Aspirant Krzysztof Babisz z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku zdobył srebrny medal podczas IX Mistrzostwa Polski w brazylijskim Jiu-jitsu w Luboniu.

W weekend odbyły się IX Mistrzostwa Polski w brazylijskim Jiu-jitsu w formule „no-gi”. W turnieju wystartowało około 1500 zawodników. W ich gronie znalazł się aspirant Krzysztof Babisz, na co dzień przewodnik psa służbowego z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Funkcjonariusz startował w kategorii wagowej do 85,5 kilograma i spisał się wyśmienicie. Policjant reprezentujący barwy klubu SAINTS GOLD TEAM, zajął w zawodach II miejsce w swojej kategorii. Jest to już kolejny jego sukces sportowy.

Krzysztof Babisz od ponad 7 lat trenuje sztuki walki i samoobrony. Od 5 lat specjalizuje się w brazylijskim jiu-jitsu i regularnie startuje w zawodach.

Ma już na swoim koncie między innymi: srebrny i brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostwach Submission Fihting NO-GI w Krapkowicach, srebrny medal V Mistrzostw Polski Jiu-Jitsu w Luboniu oraz złoty medal Pucharu Polski w Luboniu.

Zobacz: Kibice zachwyceni urodą zawodniczki MMA. 24-latka wkrótce zadebiutuje w UFC