ASPR Zawadzkie przegrała jedną bramką

Sebastian Stemplewski
Andrzej Kryński zdobył w Radomiu 5 bramek dla ASPR-u.
Andrzej Kryński zdobył w Radomiu 5 bramek dla ASPR-u. Sebastian Stemplewski
I-ligowe spotkanie w Radomiu zapowiadało się bardzo atrakcyjnie i rzeczywiście dostarczyło kibicom wiele emocji. Nasz drużyna straciła prowadzenie kilkanaście sekund pzred końcem.

AZS Politechnika Radom - ASPR Zawadzkie 28-27 (11-13)
AZS Jarosz, Bury - Mroczek 6, Świeca 5, Cupryś 4, Jeżyna 3, Kalita 3, Misiewicz 2, Gryla 2, Przykuta 1, Trojanowski 1, Lipczyński 1, Guzik.
ASPR: Wasilewicz, Romatowski - Swat 5, Galus 5, Giebel 5, Pietrucha 3, Kryński 3, Kubillas 3, Sadowski 1, Skowroński 1, K. Dutkiewicz 1, Krygowski, P. Dutkiewicz, Morzyk.

Pierwsze minuty należały do AZS-u Politechniki, który dość szybko objął prowadzenie 5-1 i utrzymywał je do stanu 8-3. W tym momencie goście z Zawadzkiego wzmocnili i uszczelnili obronę, kilka udanych interwencji zanotowali bramkarze, a w kontrach nie mylili się Swat i Kryński. Błyskawicznie zrobiło się po 8, a od 20. min ASPR już prowadziła. Do przerwy dwoma bramkami, a po niej nawet czterema. Od stanu 20-16 dla gości zaczęli grać jednak miejscowi, obejmując prowadzenie 22-21. ASPR stać było jeszcze na zryw i prowadzenie 24-22 i 26-25, ale po dwóch rzutach Mroczka na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną przegrywała 26-28 i nie zdołała choćby zremisować.