ASPR Zawadzkie zostaje w I lidze

Oliwer Kubus
Piłkarze z Zawadzkiego fetowali wygraną i utrzymanie.
Piłkarze z Zawadzkiego fetowali wygraną i utrzymanie. Oliwer Kubus
Wygrywając z ŚKPR Świdnica nasz I-ligowiec uniknął baraży o utrzymanie. Wygrana ASPR była pewna i zasłużona.

ASPR Zawadzkie - ŚKPR Świdnica 31-23 (15-8)
ASPR: Wasilewicz 1, Łuczyński - Krzyżanowski 3, Kryński 6, Płonka 6, Morzyk, Skowroński 7, Giebel 2, Kalisz 2, Tatz 2, Piecuch, Kaczka 1, Stopiński, Pawlak 1, Albingier.
ŚKPR: Olichwer, Madaliński - Makowiejew 6, Piędziak 6, Fabiszewski 4, Rutkowski 1, Kijek 1, Mrugas 1, Pułka 1, Kaczmarczyk 1, Marciniak 1, Gnysiński 1, Sadowski, Rogaczewski.

Nasi szczypiorniści mecz rozpoczęli bardzo zdeterminowani i skoncentrowani, a w pierwszych minutach doskonale prezentowali się w defensywie. Co prawda po obronie Wasilewicza, który rozgrywał ostatni mecz w bramce ASPR, jego prowadziła tylko 3-2, ale w kolejnych minutach dobra obrona oraz trafienia Kryńskiego, Płonki i Skowrońskiego dały prowadzenie 9-2 w 15. minucie.

Takie otwarcie dało komfort w postaci spokojnej gry, a gości stać było jedynie na zbliżenie się na dystans pięciu trafień (z 15-6 na 15-10) tuż po wznowieniu gry w II połowie. Kolejne minuty należały znów do gospodarzy, którzy po trafieniach Płonki i Giebela wygrywali 26-16. Na koniec spotkania rzut karny wykorzystał jeszcze Wasilewicz, po czym wrócił do swojej bramki i zatrzymał atak rywala. ASPR wygrała 31-23 i jest już pewna utrzymania.