Atlas lasów Opolszczyzny. Gratka dla turystów i przyrodników

Redakcja
Z leśnymi mapami nto zaplanujesz wycieczkę dla rodziny, dowiesz się, jak wyglądają zwierzęta zamieszkujące opolskie lasy i rośliny chronione rosnące na danym terenie. Kolekcja rusza w piątek, 4 czerwca.

Zaczynamy od estetycznego, kolorowego pudełka, w którym zmieszczą się wszystkie 33 arkusze Turystycznego atlasu lasów Opolszczyzny.

Tekturowe etui to prezent dla każdego, kto zechce skompletować wszystkie mapy. Przygotowujemy ich, wraz z Lasami Państwowymi, aż 33.

Pierwsza mapa ukaże się w nto już w poniedziałek, 7 czerwca. W każdym kolejnym tygodniu będzie ich po 5. Będą się ukazywać od poniedziałku do soboty z wyłączeniem piątków.

Gazeta z mapą będzie kosztować 2 zł.

Na każdym z 33 arkuszy znajdą Państwo skrupulatnie rozpisaną i ponumerowaną siatkę oddziałów. Dzięki temu każdy, kto wybierze się do lasu, będzie mógł bez trudu wrócić do domu. A jeśli nawet zabłądzi, to wystarczy że poda numer oddziału odpowiednim służbom (np. policji).

Jest też coś specjalnie dla miłośników nowinek technicznych. Każda mapa jest opisana współrzędnymi geograficznymi przydatnymi do korzystania z urządzeń GPS!

Ale to nie wszystko. Na każdym arkuszu zaznaczyliśmy też najciekawsze miejsca, takie, które warto zobaczyć, włócząc się po lesie w tej konkretnej okolicy.

Wśród nich są pomniki przyrody, pomniki poświęcone miejscom historycznym, leśne wiaty, kapliczki czy cudowne źródełka.

Krótkie opisy zaznaczonych na mapie atrakcji znajdziecie na jej odwrocie.
A dla przyrodników prawdziwy specjał - zdjęcia zwierząt, ptaków i roślin (w tym tych znajdujących się pod ochroną, a więc rzadkich i trudnych do wypatrzenia), które występują na danym terenie.

Leśne mapy nto z pewnością przydadzą się wychowawcom i nauczycielom, którzy chcieliby zrobić np. lekcję przyrody na świeżym powietrzu. Przydadzą się również rodzicom. Zamiast kolejnej wycieczki do zoo mogą z pomocą map pokazać swoim pociechom, jak toczy się życie w polskich lasach.

Nasz Turystyczny atlas lasów Opolszczyzny powinien się też znaleźć na półce każdego grzybiarza - pozwoli wyjść z najbardziej pogmatwanych leśnych ścieżek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska