Automobilizm. Igor Łopato z Automobilklubu Opolskiego w okazałym stylu zakończył swój debiutancki sezon w wyścigach górskich

W swoim pierwszym sezonie w wyścigach górskich, Igor Łopato zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Piotr Dudka
Kierowca Automobilklubu Opolskiego Igor Łopato dwukrotnie stanął na podium podczas 16. Wyścigu Górskiego Prządki 2019.

Przed jego rozpoczęciem nasz zawodnik plasował się na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej i miał realne szanse myśleć o wskoczeniu na podium.

- W walce o pierwszą „trójkę” liczy się według mnie jeszcze pięciu zawodników - mówił Łopato. - Różnie się to może potoczyć, a sytuacja jest tak wyrównana, że każdy z czołówki ma prawo śmiało myśleć nawet o wygranej w całym cyklu.

Choć zarówno 13. i 14. rundę podczas zawodów rozegrany w ubiegły weekend zakończył na podium, w łącznym rankingu nie zdołał wskoczyć na przysłowiowe „pudło”.

W sobotę Łopato zajął 2. miejsce, a dzień później ukończył zmagania na 3. lokacie. Tym samym jednoznacznie udowodnił, że swój pierwszy sezon w wyścigach górskich może uznać za udany. Zanim bowiem przystąpił do ostatnich tegorocznych zmagań w Korczynie, wcześniej już czterokrotnie zajmował miejsca na podium.

Swoimi występami Łopato, który wcześniej specjalizował się w rywalizacji na torze kartingowym dał nadzieję, że Opolszczyzna ponownie stanie się wiodącą siłą w wyścigach górskich.

W przeszłości duże sukcesy odnosił w nich przede wszystkim Paweł Dytko, który w 2006 i 2010 roku wywalczył wicemistrzostwo Polski.

Poza nim, dobrymi rezultatami mogli też pochwalić się m.in. tacy przedstawiciele AK Opolskiego jak Marcin Kozłowski, Piotr Soja oraz Andrzej Wróbel.