Automobilizm. Marcin Kozłowski podwójnym mistrzem Polski

Marcin Kozłowski przypieczętował już sukces z grupie HS-J.
Marcin Kozłowski przypieczętował już sukces z grupie HS-J. fot. Archiwum klubowe
Opolanin obronił tytuły mistrzowskie w wyścigach górskich.

W Siennej rozegrano XI i XII rundę górskich samochodowych MP. Trasa miała długość 2700 m, a różnica wzniesień wyniosła 206 m. Swój plan w stu procentach wykonał broniący tytułu mistrza Polski w grupie aut historycznych Marcin Kozłowski (VW golf II).

Reprezentant Automobilklubu Opolskiego wygrał oba przejazdy i tym samym zapewnił sobie dwa tytułu mistrzowskie: w grupie aut historycznych HS-J, jak i w klasie HS-2000. Innym szczęściarzem naszej ekipy był Andrzej Badora (mitsubishi lancer VI).

Walczący w grupie najmocniejszych aut open +2000 zawodnik w sobotniej rundzie przegrał tylko z mistrzem i liderem klasyfikacji generalnej Mariuszem Stecem. To najlepszy wynik debiutującego w wyścigach Badory. Wcześniej tylko raz był na podium, zajmując 3. miejsce w Sopocie.

W niedzielę był 5. Paweł Dytko (mitsubishi lancer X) w Siennej był piąty i szósty i w klasyfikacji generalnej zachował 3. miejsce. Badora awansował z 8. na 6. miejsce. Mariusz Stec, reprezentujący Rzeszowski Automobilklub, wygrał obie rundy i zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W niedzielę ustanowił nowy rekord trasy - 1.30,921.

Pozostali nasi reprezentanci startowali ze zmiennym szczęściem. Dariusz Łuczyński (citroen xsara) w klasie A2000 był 5., Radosław Zaczyński (peugeot 206) w klasie A1600 zajął 4. miejsce, zaś Krzysztof Siwek (honda civic) wygrał klasę N1600. Finałowe rundy GSMP rozegrane zostaną w ostatni weekend września w Załużu.