Automobilizm. Miłosz Raszek i Marcin Jakubowski walczyli do samego końca

Redakcja
Miłosz Raszek (na zdjęciu z prawej) z pilotem Marcinem Jakubowskim (z lewej)
Miłosz Raszek (na zdjęciu z prawej) z pilotem Marcinem Jakubowskim (z lewej) Klubowe
Miłosz Raszek z pilotem Marcinem Jakubowskim wygrali klasyfikację generalną “Kierowcy roku Opolszczyzny".

Tegoroczny cykl był niezwykle zacięty, a sprawa końcowego sukcesu ważyła się do ostatniej rundy, czyli niedzielnych zawodów o Puchar Forda.

Przed tą eliminacją zawodnicy z Nysy zajmowali 2. miejsce, tracąc do liderujących Mariusza Grochalskiego i Daniela Skrzypy tylko punkt. Jednak w finałowej rundzie Raszek i Jakubowski wyprzedzili duet z Niemodlina i ukończyli sezon na 1. miejscu.

2. lokatę zajęli Grochalski/Skrzypa - 68 pkt, a na 3. pozycji uplasowali się Dawid Żak z pilotem Krzysztofem Skowrońskim z Prudnika, jadący subaru imprezą.

W poszczególnych klasach wygrywali - klasa I (pojemność do 903 ccm): Wojciech Nowak z Nysy (fiat cinquecento); klasa II (do 1400): Maciej Substelny z Opola (fiat cinquecento); klasa III (do 1600): Anna Tkaczuk z Opola (honda crx); klasa IV (do 2000): Piotr Andrejszyn z Grabina (fiat punto); klasa V (powyżej 2000): Leszek Cebula z Chrząstowic (audi 80).

W finałowej rundzie sezonu - Pucharze Forda - wystartowały 52 załogi. Kierowcy mieli do pokonania 79 km, z czego 8,4 km to próby sprawnościowe. W sumie zawodnicy mieli do przejechania 9 takich prób.

W klasyfikacji generalnej rajdu czołowe role odegrali zawodnicy z Częstochowy. Wygrał Maciej Świeboda (renault clio), a trzeci był Oktawian Ostrowicz (subaru impreza). Rozdzielił ich Dawid Żak z Prudnika, jadący subaru imprezą.