Automobilizm. Opolanie byli widoczni w 62. Rajdzie Wisły

Redakcja
Arkadiusz Lechoszest w Rajdzie Wisły jechał peugeotem 208 R2.
Arkadiusz Lechoszest w Rajdzie Wisły jechał peugeotem 208 R2. Archiwum klubowe
Tomasz Marek z Opola zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast Arkadiusz Lechoszest z Baborowa został zwycięzcą swojej klasy podczas 62. edycji Rajdu Wisły.

Rajd Wisły to po Rajdzie Polskim najstarsza motoryzacyjna impreza w Polsce. Trzeci pod tym względem jest opolski Rajd Festiwalowy.

Zawody zaliczane były do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a jedna z rund tego cyklu rozegrana zostanie na Opolszczyźnie.
W okolicach Wisły i Istebnej kierowcy mieli do pokonania ponad 165 km trasy, na której musieli przejechać siedem odcinków specjalnych o łącznej długości 44 km.

Na starcie stanęło 70 załóg, a bardzo dobrze swój udział zaakcentowali Opolanie.
W klasyfikacji generalnej 5. miejsce zajęła załoga Tomasz Marek (Automaster Klub z Kamienia Śląskiego) i Wojciech Kolaczek (Automobilklub Opolski), jadąca renault clio.
Marek swoje pierwsze rajdowe kroki stawiał w cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny, wygrywając trzy lata temu klasyfikację generalną.

Z kolei przed rokiem tytuł Kierowcy Roku Opolszczyzny wywalczył Arkadiusz Lechoszest z Baborowa (Automobilklub Opolski) i w tym sezonie rywalizuje już jako kierowca licencjonowany. W Rajdzie Wisły, jadąc peugeotem 208 R2, wygrał swoją klasę RO-R. Jego pilotem jest Paweł Drahan.

- Arek zbiera punkty potrzebne do uzyskania licencji międzynarodowej, która pozwoli mu w przyszłym roku wystartować w cyklu mistrzostw Polski – mówi Stanisław Kozłowski z Automobilklubu Opolskiego. - Brakuje mu ukończenia dwóch rajdów, co z pewnością uczyni w tym sezonie.

Warto zaznaczyć także start Marty Momot z Automobilklubu Opolskiego. W imprezach z cyklu Kierowca Roku jest stałym pilotem Gracjana Greli, natomiast w Rajdzie Wisły pilotowała Krzysztofa Konara (AMK Tarnów) jadącego bmw 318. Załoga ta w klasyfikacji generalnej imprezy uplasowała się na 11. pozycji.