Automobilizm. Robert Halicki drugi w Rajdzie Dolnośląskim.

Roman Baran
Prowadzony przez Roberta Halickiego abarth 500 radził sobie zarówno na dolnośląskich asfaltach, szutrach, jak i zaoranym polu. Roman Baran
Kierowca rajdowy z Opolszczyzny Robert Halicki oraz jego pilot Tomasz Tkacz kolejny raz stanęli na podium w Rajdowym Pucharze Polski.

Załoga zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1. w swojej klasie samochodów podczas Rajdu Dolnośląskiego.

Zespoły rywalizujące w RPP dwukrotnie pokonywały 3 odcinki specjalne wytyczone na drogach ziemi kłodzkiej. Już na pierwszym odcinku abarth 500 naszego zawodnika mknął równym i szybkim tempem, co dało 2. czas przejazdu. Trochę problemów opolski zespół 44tuning Rally Team miał na piątym OS-ie.

- Tempo na odcinku było bardzo szybkie, nawet na pierwszy czas w generalce - relacjonuje Robert Halicki. - Niestety, wyjechaliśmy z drogi na zaorane pole.

Załoga samodzielnie wróciła na trasę i ukończyła odcinek na 5. miejscu. Jednak uszkodzone auto nie miało już takiej mocy, jak wcześniej, co odbiło się także na kolejnym OS-ie. Ostatecznie opolski zespół uplasował się na 2. pozycji, tracąc do lidera 28,8 sek.
Podczas Rajdu Dolnośląskiego rozegrana została przedostatnia runda Rajdowego Pucharu Polski. Zawodnicy będą się jeszcze zmagać 16 listopada na trasach Cieszyńskiej Barbórki.

Wprawdzie jedna z załóg już teraz zapewniła sobie mistrzostwo w tym sezonie, ale pozostałe miejsca na podium wciąż są do wzięcia. Szanse na ich wywalczenie ma m.in. duet Halicki - Tkacz.