Automobilizm. Robert Halicki trzeci w Rajdowym PP

Klubowe
Po dwóch słabszych odcinkach specjalnych, na następnych opolska załoga plasowała się w ścisłej czołówce. Klubowe
Robert Halicki z pilotem Tomaszem Tkaczem wygrali klasę 5RPP podczas rozegranego w okolicach Puław Rajdu Nadwiślańskiego. Zawody były drugą rundą Rajdowego Pucharu Polski.

Pierwszej rundy, z powodów problemów technicznych, opolski kierowca nie ukończył. Teraz reprezentant Automobilklubu Opolskieg0, jadący fiatem abarth 500, spisał się znakomicie i w klasyfikacji generalnej był trzeci.

Zawodnicy mieli do pokonania 299 km, w tym 72 km odcinków specjalnych. Na dwóch pierwszych OS-ach opolska załoga miała drobne problemy z tylną osią, co sprawiało, że dojeżdżała do mety na 9. i 16. miejscu.

Jednak po wprowadzonych poprawkach Halicki zaczął odrabiać straty. Kończył odcinki specjalne w ścisłej czołówce (3., 3., 4. i 2. miejsce) co zaowocowało końcowym sukcesem.

Ostatecznie duet Halicki-Tkacz został sklasyfikowany na 3. miejscu w Rajdowym Pucharze Polski oraz wygrał swoja klasę.

Gdyby nie kłopoty na początku rajdu opolanie zapewne byliby wyżej, bowiem do drugiej załogi w klasyfikacji generalnej stracili tylko 13 sekund. Kolejna runda RPP odbędzie się 26 maja podczas Rajdu Wisły.