Automobilizm. Tomasz Nagórski już jest liderem

Redakcja
Jadący lotusem exige Piotr Soja zaliczył dwie bardzo dobre rundy.
Jadący lotusem exige Piotr Soja zaliczył dwie bardzo dobre rundy. Grzegorz Kozera
Tomasz Nagórski wygrał w Limanowej jedną z dwóch eliminacji MP w wyścigach górskich.

Tomasz Nagórski broni tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji generalnej Górskich Samochodowych MP. W tym sezonie jeździł ze zmiennym szczęściem, a z powodu problemów technicznych nie zawsze kończył rywalizację.

Nie inaczej było w Limanowej, gdzie rozegrano 5. i 6. rundę MP. Reprezentant Automobilklubu Opolskiego wygrał sobotnią część rywalizacji i po raz czwarty w tym roku sięgnął po komplet 20 pkt.

Objął też prowadzenie w generalce, bowiem dotychczasowy lider, Słowak Igor Drotar, zaliczył kraksę w pierwszym podjeździe wyścigowym. Nagórski w niedzielę nie powiększył już przewagi, ponieważ z powodu usterki technicznej nie wystartował.

W klasyfikacji generalnej GSMP po 6 rundach prowadzi Nagórski, mający na koncie 80 pkt. Drugi jest Drotar (62), a na 3. pozycji znajduje się Marcin Gładysz (volkswagen scirocco - 53).

Bardzo dobrze w Limanowej zaprezentował nysanin Piotr Soja. Reprezentant AOpolskiego jadący lotusem exige w sobotę zajął wysokie 4. miejsce w klasyfikacji generalnej piątej rundy. Bardzo dobrze spisał się także w niedzielę, gdy razem z MP rozgrywano rundę mistrzostw Europy. W klasyfikacji ME był 14. (9 samochodów przed nim to formuły), ale w swojej klasie zajął 2. miejsce.

W Limanowej wystartował także Marcin Kozłowski, walczący fordem cosworth. W sobotę był drugi w klasie aut historycznych, a w niedzielę nie pojechał z powodu awarii silnika.
Kolejne dwie rundy GSMProzegrane zostaną w połowie lipca w Sopocie.