AZS Politechnika Opole pokonał Leasing Siechnice

Z piłką rozgrywający AZS-u Politechniki - Maciej Kret.
Z piłką rozgrywający AZS-u Politechniki - Maciej Kret. fot. Sławomir Jakubowski
Nasi zawodnicy w wyjazdowym meczu nie mieli większego problemu z pokonaniem zespołu z dolnych rejonów tabeli. Wygrali 87:68.

Leasing Siechnice - AZS Politechnika Opole 68:87 (15:34, 25:12, 14:22, 14:19)

AZS Politechnika: Kret 22 (2x3), Zarankiewicz 16 (4x3), Szymański 22 (3x3), Wojciechowski 7, Zubik 7, Pawłowski 4, Nowak 3, Antoniak, Krzyś, Pakosz, Czajkowski 6, Styła. Trener Tomasz Wilczek.

AZS wystąpił bez dwóch podstawowych zawodników: Pawła Machynii i Przemysława Pawlika, którzy leczą kontuzje. Ich koledzy już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie dużą przewagę. Gospodarze zaskoczyli akademików w drugiej kwarcie i zmniejszyli straty tylko do 6 pkt, ale w kolejnych wszystko wróciło już do normy i nasz zespół w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie.

Zwycięstwo w praktyce zapewniło podopiecznym Tomasza Wilczka awans do najlepszej czwórki, która po fazie zasadniczej w play offach walczyć będzie o jedno miejsce w I lidze.

Nasi zawodnicy w pozostałych do końca fazy zasadniczej meczach walczyć muszą jednak jeszcze o jak najwyższa pozycję. Realne jest zajęcie drugiej. Już w środę w zaległym spotkaniu zmierzą się u siebie ze Śląskiem Wrocław.