AZS Politechnika Opole pokonał Śląsk Wrocław

Krzysztof Zarankiewicz zdobył najwięcej punktów dla opolskiej drużyny.
Krzysztof Zarankiewicz zdobył najwięcej punktów dla opolskiej drużyny. fot. Sebastian Stemplewski
Nasz zespół wygrał zaległy mecz we własnej hali 79:58

Akademicy długo nie mogli znaleźć sposobu na młodych rywali. Wrocławski zespół złożony głównie z juniorów do połowy meczu toczył wyrównaną walkę. Dopiero od trzeciej kwarty opolanie zaczęli powiększać przewagę.

- Szczerze mówiąc, to na treningach zawodnicy ostrzej pracują niż robili to w ciągu pierwszych 20 minut meczu - podkreślał szkoleniowiec naszej drużyny Tomasz Wilczek. - Niestety jeśli moi podopieczni nie zrozumieją, że do każdego przeciwnika trzeba być odpowiednio skoncentrowanym, to z każdym będą się męczyć.
W trzeciej i czwartej kwarcie opolanie dominowali już na parkiecie, choć w ich grze i tak zdarzało się zbyt dużo prostych błędów.

Dzięki temu zwycięstwu AZS Politechnika awansował na drugie miejsce w tabeli. Po 21 meczach ma w dorobku 37 punktów i pewny udział w fazie play off o awans do I ligi, w której zagrają cztery najlepsze drużyny po fazie zasadniczej.
AZS Politechnika Opole - Śląsk Wrocław 79:58 (22:20, 20:19, 17:7, 20:12)
AZS Politechnika: Wojciechowski 6, Zarankiewicz 13 (3x3), Zubik 4, Szymański 7 (1x3), Nowak 4, Kret 7 (1x3), Styła 9, Pawłowski 10, Czajkowski 4, Krzyś 2, Antoniak 4, Pakosz 9. Trener Tomasz Wilczek.

Sędziowali: Bartosz Kosmala i Jacek Noga (Kraków). Widzów 250.