Badminton. Dwa sukcesy naszych graczy

Aneta Wojtkowska
Aneta Wojtkowska Archiwum
Złoty medal mistrzostw Polski wywalczyła reprezentacja Opolszczyzny, a w Gracji druga była Aneta Wojtkowska.

W Białymstoku odbyły się mistrzostwa Polski województw w drużynowej rywalizacji zespołów mieszanych. Podopieczni trenera kadry wojewódzkiej Przemysława Krawca w swojej grupie eliminacyjnej zajęli pierwsze miejsce wyprzedzając ekipy ze Śląska, Mazowsza i województwa łódzkiego.

Wygrana dała przepustkę do finału, w którym nasza młodzież pokonała 3-2 reprezentację podkarpackiego. Teraz przed młodzikami młodszymi start w indywidualnych mistrzostwach kraju, które za dwa tygodnie odbędą się w Głubczycach.
Podczas zakończonego w greckiej miejscowości Sidirokastro turnieju Hellas International na drugim stopniu podium stanęła Agnieszka Wojtkowska. Zawodniczka Technika Głubczyce wystąpiła tam w mikście wraz z Pawłem Pietryją.

Polska para mieszana była rozstawiona z "jedynką" i w pierwszych trzech spotkaniach nie miała większych problemów z rywalami z Grecji i Finlandii. W decydującym spotkaniu nie sprostała jednak Rosjanom: Tatjanie Bibik i Iiji Żdanowowi, z którymi przegrała w dwóch setach 10-21 i 26-28.