Badminton. Kędzierzynianin z kolejnym medalem w dorobku

Bartłomiej Mróz i  Ilker Tuzcu.
Bartłomiej Mróz i Ilker Tuzcu. Prywatne
Nasz najlepszy zawodnik Bartłomiej Mróz wywalczył w Indonezji brązowy medal w deblu na Indonesia Para-Badminton International 2015.

W tym 3-dniowym turnieju wystartowało 70 zawodników w pięciu kategoriach niepełnosprawności. W pierwszym dniu Zawodnik MMKS-u Kędzierzyn-Koźle rozegrał mecze singlowe w grupie. Najpierw pokonał Malezyjczyka Amyrula Yazid Ahmad Sibi 21-10 i 21-8, a następnie przegrał z reprezentantem gospodarzy Aryą Sadewa 15-21 i 20-22.

W efekcie zajął 2. miejsce i w ćwierćfinale trafił na aktualnego mistrza świata - Malezyjczyka Liek Hou Cheah. Mecz zakończył się po blisko 40 minutach wynikiem 22:20, 21:13 dla rywala. Był to jednak dla Mroza najlepszy wynik z tym przeciwnikiem w dotychczas rozegranych trzech spotkaniach.

Nasz badmintonista z Indonezji wraca jednak z medalem, który wywalczył w deblu z Turkiem Ilkerem Tuzcu, z którym na międzynarodowych imprezach gra wspólnie już od trzech lat i notuje duże sukcesy. Para polsko-turecka odniosła w grupie dwa gładkie zwycięstwa z rywalami z Malezji, by ulec parze indonezyjskiej.
W półfinale Mróz i Tuzcu zmierzyli się z najlepszymi w drugiej grupie Imam Kunantoro - Suryo Nugroho. Malezyjczycy wygrali pierwszego seta po walce 22-20, a w drugim znacznie łatwiej do 11. Mróz zdobył tym samym brąz.

Gospodarze turnieju, zdobyli 16 medali, wygrywając 7 z 14 kategorii i potwierdzili swoje wysokie aspiracje przed wrześniowymi Mistrzostwami Świata w Stoke Mandeville w Anglii. wystartuje tam także kędzierzynianin.