Badminton. Kordian Kobylnik i Dominika Kwaśnik najlepsi w GPP

Kordaian Kobylnik i Bartosz Gałązka na najwyższym stopniu debla.
Zawody Grand Prix Polski w badmintonie juniorów młodszych rozegrano w Głubczycach, a zawodnik miejscowego Technika trzy razy stanął na najwyższym stopniu podium.

Kordian Kobylnik wygrał w trzech grach: singlu, mikście i grze podwójnej. W tym pierwszym w dwóch spotkaniach nie stracił seta, a co więcej jego rywale nie "wyszli" z dziesiątki. W 1/4 finału miał jednak „twardy” mecz z Patrykiem Kordkiem (Piątka Przemyśl), który wygrał 23-25, 21-12 i 21-13. Potem pokonał do 20 i 19 Wiktora Tereckiego (Unia Bieruń).

W drugiej połówce równie skutecznie prezentował się inny Technik Bartosz Gałązka, których trzech rywali odprawił bez najmniejszego kłopotu. Dopiero w półfinale było więcej walki, ale pokonał 13-21, 21-13 i 21-11 Artura Gwiazdowskiego (Korona Pabianice). W finale to Kobylnik wyszedł obronną ręką z głubczyckiego starcia z Gałązką, którego ograł 21-18, 12-21 i 21-13.

Kobylnik w mikście z Agnieszką Forytą (Sparta Lubliniec) w finale pokonali inną na pół opolską parę Patryk Kordek - Dominika Kwaśnik (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) 21-10, 20-22 i 21-19 i to był jedyny dla obu mikstów tak trudny i zacięty mecz w turnieju. Wcześniej ci ostatni w półfinale wyeliminowali kędzierzyńską parę Karol Budny - Zuzanna Jankowska, którzy sięgnęli tym samym po brązowe medale.

Kobylnik z Gałązką jako najlepsi singliści wygrali wspólnie debla, będąc ostatecznie lepszymi od turniejowej "jedynki" Szymon Stokfisz - Wiktor Trecki (Unia Bieruń) i wygrywając z nimi 21-13 i 21-11.

W półfinale gry podwójnej dziewcząt odpadła Kwaśnik (z Pauliną Hankiewicz z ABRM Warszawa), które uległy faworytkom Agnieszce Forycie i Idzie Wiśniewskiej.

W Głubczycach rywalizowali też młodzicy młodsi, a w tej stawce bardzo dobrze wypadli kędzierzynianie Benincy. Dominika Gajda po trzech wygranych w grze pojedynczej awansowała do półfinału i pokonała rozstawioną z dwójką Julię Pająk do 16 i 19. W spotkaniu finałowym zwyciężyła z kolei 21-12 i 21-14 mającą także numer trzy Małgorzatę Muszyńską.

Dominika z Przemysławem Gajdą w mikście byli najwyżej klasyfikowaną parą i wywiązali się z roli faworytów, choć stoczyli w drodze do finału dwa zacięte boje z mikstami z Suwałk i Białegostoku. W decydującym spotkaniu triumfowali po dwóch setach do 14 nad Piotr Tomaszewskim i Martą Styczyńską (Hubal Białystok).

Z kolei w deblu D. Kwaśnik z klubową koleżanką Julią Wójcik sięgnęły po srebrne medale. Kędzierzynianki w ćwierćfinale walczyły w trzech setach, pewnie pokonały półfinał i w meczu decydującym o końcowym triumfie zmierzyły się z Julia Pająk i Julią Pajek (Orlicz Suchedniów). Przegrały go do 16 i 9.