Badminton. Najmłodsi Opolanie to krajowa czołówka

Medaliści mistrzostw w komplecie
Medaliści mistrzostw w komplecie Organizator
W Głubczycach o tytuły mistrzów Polski rywalizowali młodzicy młodsi. Na podium nie zabrakło naszych reprezentantów, którzy zdobyli pięć krążków.

Karol Budny (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) okazał się bezkonkurencyjny w grze pojedynczej. W drodze do finału nie stracił seta, a w półfinale, w którym grał z numerem "dwa" turnieju - Adamem Bibikiem (Wolant Łódź) wygrał 2:0. Finał z Szymonem Maciągiem (Start Widełka) rozpoczął się od prowadzenia przeciwnika, ale od stanu 12:17 nasz młody badmintonista zmobilizował się i wygrał do 19. W drugim nie było już emocji i kędzierzynian triumfował 21-9, zdobywając złoty medal.

Swój drugi Budny wywalczył w parze mieszanej z klubową koleżanką Julia Prokopczuk. W walce o strefę medalową podopieczni Krzysztofa Maślanki i Jarosława Szynola w decydującym secie przegrywali 20:21, ale akcja Prokopczuk i mocny smecz Budnego dały zwycięstwo 25:23. W półfinale musieli jednak uznać wyższość pary rozstawianej z "1" - Jessica Orzechowicz i Szymon Maciąg (Start Widełka/MixTeam Tarnowiec) i zadowolić się brązem.
Trzecie miejsce w singlu zajął Szymon Ślepecki z Technika Głubczyce, przegrywając półfinał z Maciągiem. Najlepszy był już w deblu, w którym grał z innym zawodnikiem Technika Jakubem Mazurem. Byli oni najwyżej notowani i w finale pokonali 22-20 i 21-15 parę numer "dwa" Wiktor Grzyb - Michał Kosztyło (Orbitek Straszęcin).

Po brązowy medal zmagań indywidualnych sięgnęła z kolei Zuzanna Jankowska (MKS Strzelce Opolskie), a z Jessicą Orzechowicz sięgnęły po tytuł wicemistrzyń Polski w deblu. W finale lepsze okazały się faworytki Gabriela Kułakowska i Aleksandra Radziszewska (Hubal Białystok).