Badminton. O awansie Polaków do półfinału zdecydowała wygrana z Anglią

Rafał Hawel (z prawej) nie wystąpił z Adamem Cwaliną, ale obaj punktowali w spotkaniu decydującym o grze w półfinale. fot. Szymon Popczyk
Na rozgrywanych w Warszawie drużynowych ME seniorów wczoraj decydowały się losy awansu z grup. Zdecydowanie lepiej spisali się nasi panowie, którzy odprawili z kwitkiem faworyzowanych Anglików.

W naszej drużynie znów z dobrej strony pokazali się zawodnicy Technika Głubczyce. W pierwszym meczu nasz singlista Przemysław Wacha pokonał w trzech setach 15-21, 21-15, 21-15 Rajiva Ousepha, a na 2-0 w całym meczu podwyższył debel Adam Cwalina (Technik) - Michał Łogosz.

Pokonali oni po dramatycznym meczu parę: Chris Adcock - Robert Blair 15-21, 22-20, 21-19. Kropkę nad i postawił w grze pojedynczej Hubert Pączek ogrywając do 17 i 14 Carla Baxtera. Potem na parkiet dla formalności wyszedł debel Robert Mateusiak - Wacha i singlista z Głubczyc Rafał Hawel. Niestety w obu przypadkach Polacy musieli niestety skreczować. Debel po pierwszym przegranym secie, a Hawel prowadząc 1-0 z Harrym Wrightem.

Wcześniej nasi badmintoniści pokonali Austriaków 4-1 (punktowali Wacha oraz Cwalina) i w efekcie z kompletem zwycięstw triumfowali w grupie. W półfinale zagrają ze zwycięzcą meczu Ukraina - Holandia.

Gorzej wypadły w Warszawie Polki, które po porażce ze Szkocją odpadły z dalszej rywalizacji. W ostatnim spotkaniu w biało-czerwonych barwach wystąpiły aż trzy Opolanki. W singlu porażki zanotowały Natalia Pocztowiak (Technik) i Angelika Węgrzyn (UKS 15 Kędzierzyn-Koźle) oraz klubowy debel z Głubczyc Pocztowiak - Agnieszka Wojtkowska.