Badminton. Podwójne sukcesy Matusza i Kobylnika

Technik Głubczyce
Nasi zawodnicy w komplecie zameldowali się na podium w singlu chłopców.
Nasi zawodnicy w komplecie zameldowali się na podium w singlu chłopców. Technik Głubczyce
W Rzeszowie młodzicy walczyli o tytuły mistrzów Polski. Najwięcej, bo aż cztery zagarnęli reprezentanci Technika Głubczyce.

Podwójny tytuł mistrzowski zdobył nasz Maciej Matusz. W grze pojedynczej w półfinale doszło do pierwszego wewnętrznego pojedynku Techników. Rozstawiony z jedynką Kordian Kobylnik okazał się lepszy w trzech setach (15-21, 21-8, 21-17) od Bartosza Gałązki, rozstawionego z numerem 3-4. Z kolei najwyżej sklasyfikowany Matusz pokonał Michał Matysiaka (Hubertus Zalesie Górne). W meczu o złoto Kobylnik po przegranej pierwszej partii 15-21 w drugiej musiał skreczować.

Drugi złoty medal Matusz wywalczył wspólnie z Gałązką w grze deblowej. Para grająca z "jedynką" w decydującym spotkaniu pokonała debel Jakub Kufel (Orbitek Straszęcin) - Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba). Byli lepsi w trzech setach: 15-21, 21-8, 21-17.
Podwójnym medalistą został także Kobylnik, który w mikście triumfował wraz z najlepszą indywidualnie Agnieszką Forytą (Energia Lubliniec). W ostatnim i decydującym pojedynku pokonali oni 21-10 i 21-12 Rafała Lejko i Natalia Róg (Stal Nowa Dęba), którzy nieoczekiwanie w półfinale wyeliminowali parę numer dwa turnieju.

W gra pojedynczej i podwójnej dziewcząt nasze badmintonistki odpadły w I i II rundzie.
Matusz został najlepszym zawodnikiem, a Technik - najlepszym klubem mistrzostw (łącznie pięć medali: trzy złote, srebrny i brązowy).