Badminton. Podwójne złoto dla Maćka Matusza

Redakcja
Maciej Matusz i Bartosz Gałązka na najwyższym stopniu podium.
Maciej Matusz i Bartosz Gałązka na najwyższym stopniu podium. Archiwum klubowe
W Suchedniowie odbył się turniej Grand Prix Polski młodzików w badmintonie. Poza konkurencją okazał się reprezentant Technika Głubczyce Maciej Matusz.

Na starcie stanęli najlepsi zawodnicy w tej kategorii wiekowej w Polsce, bowiem GP Polski to drugie w hierarchii ważności po mistrzostwach Polski zawody w polskim badmintonie. Bardzo dobrze w tych zawodach spisało się troje Opolan.

Badmintoniści Technika potwierdzili, że są w ścisłej czołówce w kraju. W grze pojedynczej zwyciężył Maciej Matusz, natomiast Bartosz Gałązka zajął 3. miejsce. Matusz i Gałązka wygrali swoje grupy eliminacyjne i w fazie pucharowej zostali rozstawieni odpowiednio z numerem 1 i 2.
W drodze po złoto Matusz nie stracił nawet seta, wygrywając w finale z Łukaszem Cimoszem (Chojnik Jelenia Góra) 21:10, 21:17. Z kolei Gałązka odpadł w półfinale, przegrywając po dwóch wyrównanych setach z Cimoszem do 18 i 19.
W fazie grupowej wystartowali także Marcin Wołkowicz (MMKS Kędzierzyn-Koźle), Maciej Gajewski (Technik), Mikołaj Szymanowski, Filip Prajs i Sebastian Jaszkiewicz (wszyscy UKS Feniks Beninca Kędzierzyn-Koźle), ale nie zdołali przebić się do gier pucharowych.
Grając razem w grze podwójnej Matusz i Gałązka znakomicie wywiązali się z roli faworytów. Nie przegrywając seta pewnie sięgnęli po złote medale.

W rywalizacji młodziczek startowały reprezentantki Benincy i MMKS-u. W grze pojedynczej Zuzanna Jankowska i Dominika Kwaśnik wygrały rywalizację w swoich grupach eliminacyjnych i awansowały turnieju głównego. Obie jednak odpadły w 1. rundzie fazy pucharowej. Natomiast Dominika Supel (Feniks) i Katarzyna Bomba (MMKS) odpadły w fazie grupowej.
Kwaśnik wywalczyła z kolei medal z grze mieszanej. W parze z Patrykiem Kordkiem (Aktywna Piątka Przemyśl) dotarli do finału miksta, w którym ulegli Cimoszowi i Karolinie Szubert (Ślęza Wrocław).