Badminton. Pół tuzina krążków dla Technika i Benincy

Redakcja
Maciej Matusz (z lewej) i Bartosz Gałązka wygrali grę deblową i zajęli dwa pierwsze miejsca w turnieju singlistów. Archiwum klubowe
Opolanie bardzo dobrze zaprezentowali się podczas indywidualnych Mistrzostw Polski młodzików, które odbyły się w Suwałkach. W sumie reprezentanci Technika Głubczyce i Benincy UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle wywalczyli sześć medali.

Główne role w Suwałkach odgrywali faworyci i zgodnie z oczekiwaniami sięgnęli oni po najważniejsze tytuły. W tym gronie byli zawodnicy Technika Głubczyce i Benincy UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle.
Podopieczni Bożeny Haracz (Techniki) i Krzysztofa Maślanki (Beninca Feniks) przywieźli sześć krążków, po dwa z każdego koloru.

Gwiazdą zawodów został Maciej Matusz, który zdobył dwa złote medale (podobnej sztuki dokonała Karolina Szubert z SKS Matchpoint Ślęza). Wygrał w singlu i deblu.

W grze podwójnej jego partnerem był kolega z klubu i reprezentacji Polski – Bartosz Gałązka. W finale stoczyli oni trzysetowy bój z parą Unii Bieruń, wygrywając 21:13, 20:22, 21:8.
Gałązka też wracał z Suwałk z dwoma medalami. W grze pojedynczej dotarł bowiem do finału, w którym przegrał z Matuszem 14:21, 11:21.

Drugi srebrny medal wywalczył mikst Benincy Kędzierzyn- Koźle Dominika Kwaśnik i Karol Budny. W finale przegrali 15:21 i 16:21 z turniejową „jedynką” Szubert (Matchpoint Ślęza) - Łukasz Cimosz (Chojnik Jelenia Góra).
Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli inni kędzierzynianie: w grze pojedynczej Zuzanna Jankowska oraz w deblu Jankowska i Kwaśnik.