Badminton. Przemek Wacha na podium w US Open

Redakcja
Przemysław Wacha.
Przemysław Wacha. Archiwum klubowe
Przygotowujący się do startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Przemysław Wacha z Technika Głubczyce zajął 3. miejsce w grze deblowej podczas międzynarodowych mistrzostw USA.

Reprezentanci Polski przygotowujący się do olimpijskiego startu wylecieli za ocean i wzięli udział w międzynarodowych mistrzostwach USA, turnieju zaliczanym do Grand Prix.

W 5-osobowej kadrze na Rio jest Przemysław Wacha, który sposobi się do swojej czwartej olimpiady. Reprezentant Technika Głubczyce gra teraz w deblu, a jego partnerem jest Adam Cwalina z SKB Suwałki.

Polski debel, rozstawiony w US Open z „trójką”, bez większych problemów dotarł do półfinału. W pierwszej rundzie bez straty seta pokonał reprezentantów gospodarzy Christiana Christianto i Meng Yung Ong (11, 8), a w kolejnym meczu – znów bez straty seta (12, 5) – zwyciężył Kanadyjczyków Kevina Barkmana i Kyle’ego Goldinga.
Inny Kanadyjski duet: Adam Dong, Yakura Nul był rywalem Polaków w ćwierćfinale i znów biało-czerwoni wygrali pewnie do 15 i 10.

Dopiero w półfinale nasz debel znalazł pogromców, a okazali się nimi Japończycy Yugo Kobayashi i Takuro Hoki. Obie pary stoczyły bardzo ciekawy i zacięty mecz, wygrany przez Japończyków w trzech setach: 21:15, 17:21, 21:13.

W finale miksta zagrała polska para Nadia Zięba i Robert Mateusiak. W decydującej grze przegrała z Japończykami Wakana Nagahara i Yugo Kobayashi 16:21, 18:21. Natomiast występujący w grze pojedynczej Adrian Dziółko w 2. rundzie przegrał z Kevinem Cordonem z Gwatemali.