Archiwum
Przemek Wacha
Przemek Wacha Archiwum
Zawodnik Technika Głubczyce został międzynarodowym mistrzem Francji w deblu.

Opolanin, trzykrotny olimpijczyk i wielokrotny medalista mistrzostw Polski, kilkanaście razy wygrywał podobne imprezy, a w swojej bogatej kolekcji ma choćby tytuł mistrza Brazylii, Węgier, Bułgarii i Czech.

Wszystkie wywalczył jednak jako singlista, a we Francji niejako otworzył nowy rozdział w swojej karierze.

Badmintonista z Głubczyc od jakiegoś czasu skoncentrował się wyłącznie na deblu, w którym jego partnerem jest Adam Cwalina. Para ta robi systematyczne postępy i pnie się w górę światowego rankingu. Potwierdził to turniej we francuskiej miejscowości Orleans.

Polacy zmagania rozpoczęli od łatwego zwycięstwa z Malezyjczykami, ale już w II rundzie trafili na ich rodaków rozstawionych z numerem trzecim. Po zaciętym spotkaniu biało-czerwoni zwyciężyli jednak 21-18 i 23-21.

To był zdecydowanie najtrudniejszy pojedynek, gdyż w ćwierćfinale i półfinale kolejno Francuzi i Niemcy nie stanowili większej przeszkody. W decydującym meczu o tytuł Wacha z Cwaliną zagrali z gospodarzami Baptiste Careme i Gaetan Mittelheisser.

Polacy kontrolowali mecz cały czas i zwyciężyli w dwóch setach (21-18, 21-16), biorąc przy okazji udany rewanż za styczniową porażkę w trzech setach na turnieju Swedish International.