Badminton. Przemysław Wacha mistrzem... Peru

Przemysław Wacha.
Przemysław Wacha. Archiwum
W deblu z Adamem Cwaliną zawodnik Technika Głubczyce zdobył swoje kolejne trofeum do bogatej kolekcji.

Polska para rozstawiona była z jedynką i problemy miała tylko w jednym spotkaniu. Najwięcej przysporzył ich im w ćwierćfinale kanadyjski debel Phillipe Charron - Toby Ng. Nasza najlepsza krajowa para pierwszego seta przegrała 20:22, aby w dwóch kolejnych triumfować do 14 i 16 i wygrać cały mecz po 45. minutach..

W pozostałych pojedynkach zdecydowanie prym wiedli biało-czerwoni, którzy zmagania zaczęli od drugiej rundy. W niej zwyciężyli Leonardo Isa i Diego Subauste Tokumura (Peru) 21-6 i 21-7.

W półfinale Wacha z Cwaliną odprawili doskonale znany sobie francuski duet Baptiste Careme i Ronan Labar. Rozstawionych z trójką rywali pokonali 21:15 i 21:17. Podobnie było w meczu o główny tytuł, w którym okazali się lepsi od kolejnej pary z Francji: Lucas Claerbout i Lucas Corvee. Wygrali z nią 21:18 i 21:11.