Badminton. Przemysław Wacha najlepszy z Polaków

Szymon Popczyk
Przemysław Wacha nie powtórzył wyniku sprzed roku.
Przemysław Wacha nie powtórzył wyniku sprzed roku. Szymon Popczyk
Podczas zakończonego wczoraj w Sankt Petersburgu turnieju "White Nights" Przemysław Wacha z Technika Głubczyce dotarł do półfinału, w którym uległ Tajwańczykowi Hsu Jen Hao.

Tym samym zajął miejsca 3-4, nie powtarzając wyniku sprzed roku kiedy był drugi.

W ćwierćfinale rozstawiony z "1" Wacha stoczył zacięty pojedynek z groźnym Ukraińcem Dmytro Zawadzkiego. Po blisko godzinie gry nasz badmintonista wygrał w trzech setach 18:21, 21:19, 21:19. W meczu o finał Hao, z którym Wacha wygrał w przeszłości okazał się tym razem lepszy. Co prawda zawodnik Technika prowadził w pierwszej partii 19:14, ale potem zdołał zdobyć zaledwie punkt. W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 10:10, po czym Wacha stracił 9 pkt z rzędu.

W Rosji wystąpili także inni badmintoniści z Głubczyc. Bardzo dobry mecz ćwierćfinałowy stoczył debel Wojciech Szkudlarczyk (Technik) - Łukasz Moreń. Rozstawiona z "4" polska para prowadziła w pierwszym secie z Francuzami: Ronanem Labarem i Mathiasem Quere 13:9, ale przegrała ostatecznie do 19. Podobnie jak w partii numer dwa.

Z kolei rozstawieni z "2" Agnieszka Wojtkowska i Wojciech Szkudlarczyk (oboje Technik) nie zdołali pokonać niżej notowanych Francuzów: Baptiste'a Careme i Audrey Fontaine. W pierwszym secie nasi badmintoniści wygrali 21:19, aby w kolejnym ulec na przewagi 22:24. Decydująca partia należała do rywali, którzy zwyciężyli do 17.