Badminton. Rosną następcy Przemka Wachy

Archiwum
Aneta Wojtkowska wywalczyła dwa medale: złoty i srebrny.
Aneta Wojtkowska wywalczyła dwa medale: złoty i srebrny. Archiwum
W mistrzostwach Polski młodzieżowców i juniorów dobrze spisali się reprezentanci Technika Głubczyce.

Zawody rozegrano w Głubczycach, a wychowankowie miejscowego Technika kilka razy stawali na podium.

W stawce singlistek - młodzieżowców finał był ich wewnętrzną sprawą. Ostatecznie wygrała Aneta Wojtkowska, pokonując Katarzynę Macedońską 21:12, 22:20.

Podobnie było w deblu kobiet, w którym para Macedońska - Martyna Poprzeczko (Badminton Stare Babice) pokonała 21:15, 21:17 parę Justyna Pasternak (Technik) - Magdalena Gałek (Orlicz Suchedniów). Wojtkowska do złota indywidualnego dorzuciła jeszcze srebro w mikście grając w parze z Maciejem Poulakowskim (SKB Suwałki).

Wśród juniorów brąz w singlu wywalczył Dominik Stebnicki. Na najniższym podium stanęła też w mikście juniorka Kinga Haracz oraz w kategorii młodzieżowców Pasternak, a także deblista Przemysław Urban.