Badminton. Udany start młodzieży z Technika Głubczyce

Szymon Popczyk
Aneta Wojtkowska z Technika w singlu młodzieżowców pokonała trzy najwyżej rozstawione zawodniczki turnieju. Szymon Popczyk
W rozegranych w Solcu Kujawskim mistrzostwach Polski młodzieżowców i juniorów końcowe rozstrzygnięcia przyniosły sporo niespodzianek, a ich sprawcami byli między innymi reprezentanci Technika Głubczyce, którzy start zakończyli z trzema tytułami mistrzowskimi.

W starszej grupie wiekowej wystąpili: Aneta Wojtkowska, Justyna Pasternak, Katarzyna Macedońska i Mateusz Szydłowski.

Dwie pierwsze stanęły na najwyższym stopniu podium. Wojtkowska w singlu po pewnej wygranej w drugiej rundzie z numerem “trzy" Weroniką Grudziną, pokonała turniejową “jedynkę" Annę Głębocką, aby w finale także bez większych problemów ograć numer “dwa" - Paulinę Owczarczuk. Ta ostatnia w półfinale po trzech setach uporała się Macedońską, której przypadł brązowy krążek.

Do finału miksta dotarła z kolei Pasternak, która wystąpiła z Pawłem Pietryją (Plesbad Pszczyna). Po trzysetowym meczu pokonali oni parę Maciej Poulakowski - Ewa Piotrowska 21-18, 19-21, 21-13, a wcześniej “na rozkładzie" mieli pary numer jeden i trzy.

Los nie był łaskawy dla naszych badmintonistek, gdyż w ćwierćfinale debla trafiły na siebie Pasternak z Macedońską.

Zwycięsko wyszła z tego pojedynku ta druga grająca z Martyną Poprzeczko i ostatecznie sięgnęła po swój drugi brąz, ulegając w półfinale mistrzyniom kraju.

W stawce juniorskiej mieliśmy troje reprezentantów i wszyscy wrócili z medalami. O niespodziankę postarał się juniorski debel dziewcząt Kinga Haracz i Daniela Kobeluch.

Zawodniczki z Głubczyc w półfinale pokonały rozstawione z numerem jeden Annę Belicką i Adriannę Tataj - 21:18 i 21:17, a w decydującym pojedynku o złoto po jeszcze bardziej zaciętej walce okazały się lepsze od turniejowej “trójki": Diana Głowcka - Paulina Kaczorowska, zwyciężając 21-19, 24-22.

Haracz wywalczyła ponadto srebro w grze mieszanej, w której jej partnerem był Sebastian Sado (Sokół Robczyce). Nasza badmintonista znów w półfinale odprawiła najwyżej rozstawioną parę, aby w pojedynku o złoto przegrać do 16 i 17 z mikstem Maciej Dąbrowski - Emilia Dolna.
Do medalowego plonu dołożył się Dominik Stebnicki, który odpadł w I rundzie singla, ale zdobył brąz w grze podwójnej, występując z Wojciechem Buczyńskim (Orbitek Straszęcin). W półfinale przegrali oni z późniejszymi triumfatorami mistrzostw.

Za dwa tygodnie większość naszych zawodników pojedzie walczyć na mistrzostwach Polski seniorów.