Badminton. Uniwersytet Opolski obronił tytuł

Złota ekipa z Uniwersytetu Opolskiego w komplecie.
Złota ekipa z Uniwersytetu Opolskiego w komplecie. Uniwersytet Opolski
Nasi studenci po raz drugi z rzędu sięgnęli po akademickie mistrzostwo Polski, tracąc w finałowym turnieju tylko jednego seta.

Medale z najcenniejszego kruszcu zawisły na szyjach: Mateusza Dubowskiego, Adriana Dziółko, Kingi Haracz, Pawła Pietryi, Mateusza Szydłowskiego, Patryka Szymoniaka, Agnieszki Wojtkowskiej, Anety Wojtkowskiej i Marty Wójcik.

W turnieju finałowym w Warszawie wystąpiło 16 najlepszych drużyn w kraju, które wyłoniły eliminacje. Opolanie byli zdecydowanym faworytem i rywalom nie pozostawili cienia złudzeń. W pierwszej fazie ekipy studenckie zmagały się w grupach. Opolski uniwersytet wygrał trzy spotkania 7-0, kolejno z Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Poznań i AWF Wrocław.

W ćwierćfinałach nie brakowało emocji i zwrotów wydarzeń, ale nie z udziałem opolan, którzy bez kłopotu pokonali Politechnikę Krakowską 4:0 i nie musieli rozgrywać aż trzech zaplanowanych jeszcze pojedynków. Zresztą tak było już do końca ich walki w obronie mistrzostwa. W półfinałach nasi rozprawili się z Politechniką Gdańską, a Uniwersytet Warszawski stracił tylko punkt w starciu z wrocławską AWF.
Jedynym zawodnikiem, który postawił się naszym był w finale Adam Ciok, który dzielnie walczył z aktualnym mistrzem Polski Dubowskim, ulegając mu do 13 i 17. Wcześniej Agnieszka Wojtkowska pokonała Annę Szymańską 21:6 i 21:8, a w parze z siostrą Anetą ograły debel Emilia Korpus - Adrianna Tataj 21:3 i 21:17. Decydujący punkt zdobyła para Pietryja - Szydłowski, zwyciężając do 7 i 15 Bartosza Ogrodniczuka i Marcela Wójtowicza. Brązowy medal w klasyfikacji generalnej przypadł wrocławskiej AWF.

Brązowy medal w klasyfikacji generalnej przypadł wrocławskiej AWF.