Badmintoniści Technika Głubczyce w ćwierćfinale mistrzostw Europy

Redakcja
Bartosz Gałązka i Maciej Matusz z Technik Głubczyce na najwyższym stopniu podium. Archiwum klubowe
Troje Opolan walczyło w indywidualnych Mistrzostwach Europy Młodzików do lat 15 w badmintonie. W Kazaniu medalu jeszcze nie zdobyli, ale każdy odniósł choć jedno zwycięstwo.

Trener Marcin Dernoga na czempionat powoła sześcioro badmintonistów, a połowę kadry stanowili reprezentanci dwóch naszych klubów: Bartosz Gałązka i Maciej Matusz (obaj Technik Głubczyce) oraz Zuzanna Jankowska (Benninca UKS Kędzierzyn-Koźle). Każdy rywalizował w dwóch konkurencjach.

Najlepiej w grze deblowej spisali się Gałązka i Matusz, którzy dotarli do ćwierćfinału. W 1. rundzie zawodnicy Technika mieli wolny los, a potem w trzech setach 21:17, 18:21, 21:15 pokonali duet z Turcji: Baha Basakin Semih, Mehmet Yilmaz.

W walce o strefę medalową musieli stawić czoła rozstawionym z numerem 2 Francuzom: Kenji Lovang, Christo Popov. Pierwszy set był bardzo wyrównany, jednak decydujące lotki należały do młodych zawodników z Francji, którzy wygrali 23:21. W drugim zwyciężyli 21:14 i awansowali do półfinału, a potem zostali mistrzami Europy.

Matusz wystąpił także w grze pojedynczej. W 1. rundzie pokonał reprezentanta Cypru Hadjipantelisa Savvasa 21:11, 21:6, jednak na kolejnym szczeblu turniejowej drabinki po niezwykle zaciętym pojedynku musiał uznać wyższość Joakima Oldorffa z Finlandii. Nasz badmintonista bardzo wysoko wygrał I seta 21:8, co chyba nieco uśpiło jego czujność. Dwie kolejne partie kończyły się już na przewagi, ale za każdym razem 22:20 zwyciężał zawodnik z Finlandii.

Mikst Gałązka - Zuzanna Jankowska w pierwszej rundzie przegrał z późniejszymi ćwierćfinalistami, Holendrami Wessel Van Der Aar i Cera Samuels 18:21, 12:21.

Jankowska grała jeszcze w deblu z Anną Dudą (UKS Dwójka Bytów). W 1. rundzie pokonały one parę z Portugalii: Mariana Afonso, Joana Pereira, ale w drugiej rundzie musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając w dwóch setach do 17 z Francuzkami: Romane Cloteaux-Foucault, Ainoa Desmons.