Bajor z medalami, niezły start Galasa

Natalia Bajor z Brzegu.
Natalia Bajor z Brzegu. Zbiory prywatne
W Częstochowie odbyły się mistrzostwa Polski w tenisie stołowym, w których startowało po 64 najlepszych seniorek i seniorów. Sukces zanotowała Natalia Bajor.

Brzeżanka, która reprezentuje AZS UE Wrocław zdobyła dwa brązowe krążki. W grze podwójnej z koleżanką klubową Sandrą Wabik w walce o finał uległy 1-3 parze Roksana Załomska - Katarzyna Ślifirczyk (AZS Częstochowa). Tytuł mistrzyń Polski zdobyły Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska. W grze mieszanej Bajor wraz z Konradem Kulpą (Energa Toruń) nie obronili tytułu z ubiegłego roku, przegrywając w półfinale 1-3 z parą Załomska - Szymon Malicki.

Brzeżanka startowała jeszcze w grze pojedynczej, ale trafiła na najlepszą polską zawodniczkę o chińskich korzeniach Li Qin (37. w rankingu światowym). „Urwała” jej dwa sety, przegrywając 2-4 i ostatecznie uplasowała się na miejscach 5-8.

Nieźle wypadł w Częstochowie Michał Galas (AZS PWSZ Nysa). W grze pojedynczej przegrał w 1/32 finału z Piotrem Zdzienickim (Ósemka Białystok), w mieszanej z Natalią Michorczyk (AZS PWSZ) ulegli w ćwierćfinale późniejszym zwycięzcom, natomiast w deblu z Janem Szymczykiem (BISTS Bielsko - Biała) nie przebrnęli 1/32 finału.

Startowali też inni opolanie, ale nie odnieśli sukcesów, a byli to: Agata Paszek (MOKSiR Zawadzkie), Patrycja Paszek (AZS PWSZ Nysa), Wojciech Głuszek (Blyss Kujakowice) i Piotr Piasecki (Żywocice).