Bank Pekao 1 Liga Mężczyzn. Weegree AZS Politechnika Opolska nie dał szans Żakowi Koszalin

Weegree AZS zanotował znakomity występ.
Weegree AZS zanotował znakomity występ. materiały NTO
Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej znakomicie się spisali w meczu 5. kolejki Bank Pekao 1 Ligi Mężczyzn, pokonując u siebie Żaka Koszalin aż 91:62.

Bardzo dużą rolę w tak efektownym triumfie opolan odegrał niezwykle efektowny początek spotkania w ich wykonaniu. Pierwsza kwarta była bowiem w ich wykonaniu absolutnie popisowa. Dzięki wygraniu jej aż 26:9, w dalszej części potyczki mogli już spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń.

W drugiej odsłonie nieznacznie lepszy był Żak, ale do przerwy zdołał on odrobić zaledwie trzy "oczka" i na półmetku to Weegree AZS wciąż miał bardzo pokaźną zaliczkę (41:27).

Trzecia kwarta była wyrównana, ale to gospodarze okazali się w niej minimalnie lepsi (22:20). Ostatnie 10 minut, tak jak i te początkowe, znów było natomiast popisem zespołu z Opola. Jego zawodnicy bezlitośnie obnażali słabości przeciwnika i dzięki zwycięstwu 28:15 ostatecznie okazali się lepsi od drużyny z Koszalina niemal o 30 "oczek".

Ta wygrana (trzecia w sezonie) sprawiła, że Weegree AZS awansował na 5. miejsce w tabeli Bank Pekao 1 Ligi Mężczyzn.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Żak Koszalin 91:62 (26:9, 15:18, 22:20, 28:15)
Weegree: Kobel 17, Kaczmarzyk 14, Kowalczyk 14, Reid 10, Jodłowski 9, Rutkowski 8, Maciejak 6, Białachowski 6, Lis 5, Wójcicki 2, Rak 0, Salkiewicz 0.