Bank Pekao 1 Liga Mężczyzn. Weegree AZS Politechnika Opolska zgodnie z planem ograł Mana.lake Sokoła Marbo Międzychód

Wiktor Gumiński Wiktor Gumiński
Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej pokonali na wyjeździe Mana.lake Sokół Marbo Międzychód 90:83 w meczu 13. kolejki Bank Pekao 1 Ligi Mężczyzn.

Mimo że opolanie mierzyli się z ostatnim zespołem w tabeli, który do tej pory odniósł zaledwie jedno zwycięstwo, to wcale nie przez całe spotkanie szło podopiecznym Roberta Skibniewskiego gładko.

Choćby pierwsza kwarta należała do Sokoła (20:14). Gospodarze znajdowali się na prowadzeniu również przez większość drugiej części gry, jednak niedługo przed przerwą gracze Weegree AZS podkręcili tempo i na półmetku to oni wygrywali już 40:37.

Tuż po starcie trzeciej kwarty zrobiło się co prawda 45:40 dla Sokoła, ale opolscy koszykarze tym razem szybko opanowali sytuację i w dalszej części meczu już generalnie (z małymi wyjątkami) kontrolowali losy rywalizacji.

Weegree AZS aktualnie plasuje się na 5. pozycji w tabeli Bank Pekao 1 Ligi Mężczyzn.

Mana.lake Sokół Marbo Międzychód – Weegree AZS Politechnika Opolska 83:90 (20:14, 17:26, 23:24, 23:26)
Weegree: Kaczmarzyk 19, Rutkowski 19, Kobel 15, Reid 11, Jodłowski 10, Białachowski 10, Lis 6, Maciejak 0.