Bank Spółdzielczy Leśnica 4 liga opolska. Victoria Chróścice - Skalnik Gracze 0-5

Piłkarze Skalnika Gracze zachowali w Chróścicach czyste konto. Na zdjęciu: Marceli Rychlica. Wiktor Gumiński
Zanim gospodarze z Chróścic musieli grać w osłabieniu, mecz było bardzo wyrównany.

Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się sytuacja z 25. minuty, kiedy to z boiska został wyrzucony Damian Polok. Arbiter uznał, że bezpardonowo uderzył on rywala ręką w twarz podczas walki o piłkę.

- Tak naprawdę to Damian był cały czas trzymany za koszulkę i moim zdaniem próbował po prostu normalnie uwolnić się od przeciwnika - mówił Gerard Lisowski, kierownik Victorii. - Sędzia dał jednak czerwoną kartkę, po której nasza gra siadła.

Goście z Graczy rozpoczęli swoje strzeleckie podpisy tuż przed przerwą, kiedy to Victorię napoczął Szymon Dymińczuk. Po przerwie trafili jeszcze cztery razy, a dwa z tych goli zdobył Dawid Dulski.

- Z pewnością czerwona kartka zdecydowała o przebiegu potyczki, bo do momentu jej przyznania była ona bardzo wyrównana - tłumaczył Wojciech Lasota, trener Skalnika. - Potem jednak zagraliśmy na tyle mądrze, że zespół z Chróścic nie był w stanie skutecznie udźwignąć ciężaru gry w osłabieniu.

Victoria Chróścice - Skalnik Gracze 0-5 (0-1)
Bramki: 0-1 Dymińczuk - 44., 0-2 Dulski - 50., 0-3 Janeczek - 58., 0-4 Dulski - 74., 0-5 Bąk - 82.
Victoria: Styrczula - Budnik, Damian Polok, Marek (77. Guilherme) - Leonardo, Perz (63. Olszacki), Dastin Polok, Grabowiecki (70. Olejnik), Nesterów - Świętek, Koval (65. Czajkowski).
Skalnik: Górecki - Raś, Rychlica, Parada, Wójcik - Maryszczak (72. Fogel), Szpak (65. Konopski), Gorczyca, Dymińczuk (70. Fluder), Janeczekl (59. Bąk) - Dulski.
Żółte kartki: Koval - Gorczyca.
Czerwona kartka: Damian Polok (niesportowe zachowanie) - 25. min