Bankowcy z Namysłowa wyszli z sądu w asyście policji

Jarosław Staśkiewicz
Jarosław Staśkiewicz
Szefów banku wyprowadzała z sądu policja. Między funkcjonariuszami (od lewej): Zdzisław B. i Zygmunt Z.
Szefów banku wyprowadzała z sądu policja. Między funkcjonariuszami (od lewej): Zdzisław B. i Zygmunt Z. fot. Jarosław Staśkiewicz
Udostępnij:
Szefowie Banku Spółdzielczego w Namysłowie są oskarżeni o składanie fałszywych zeznań. Sprawa trafiła na wokandę rok temu, ale dotąd prokurator nie odczytał aktu oskarżenia. Dziś (8 grudnia) również do tego nie doszło.

Sędzia po raz szósty odroczyła rozprawę. Musiała to zrobić, bo nowy adwokat oskarżonych bankowców złożył wniosek o wyłączenie ze sprawy wszystkich sędziów i asesorów Sądu Rejonowego w Kluczborsku.

- Chciałbym się oczyścić z zarzutów, a oni robią wszystko, żeby odwlec sprawę. Tak postępują uczciwi ludzie? - denerwował się wczoraj czwarty oskarżony - Wiktor Juzwiszyn, namysłowski przedsiębiorca.

Szefowie banku Zdzisław B., Ryszard P. i Zygmunt Z. wyszli w poniedziałek z sądu w asyście policji. Dlaczego? Przeczytaj we wtorek w papierowym wydaniu nto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 97

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jacenty
Temat zamknięty
w
wiktor
~~Jacenty~~Nawet twoje kolesiostwo nie pomorze bo draństwo jakiego się dopuścili jest nie wybaczalne i dziwne że ty wiesz że ja obrażam chyba teraz ja się zwrócę do NTO ze skargą bo chyba ty się przeceniasz a przekrętom i tak nie pomorzesz tak że wytonuj.

Pokrzywdzony WIKTOR
w
wiktor
~pędzący zając~ZAJEC--Wiktor po analizie Biegłej chyba odpadnie od tej grupy PRZESTĘPCÓW a więc nie będę pasował do tej CELI,a i żarty się skończyły,chociaż znając bankowców to i analizę chyba zaskarżą mimo iż oparta na dokumentach.

Pokrzywdzony WIKTOR
p
pędzący zając
W dniu 09.12.2008 o 18:18, Gość 2 napisał:

czy to jest adresowane do tych, którzy dyskutują na tym forum? z formy wypowiedzi wynika,że tak. nie rozumiem tylko dlaczego ja mam mieć żal do siebie i o co i dlaczego mam zmądrzeć z jakimś panem Bieńkiem (nie znam człowieka,nawet nie wiem jak wygląda) no i w co mam brnąć? oj panie Wiktorze,czy pan mi grozi?


Wiktor każdemu , kto nie pochlebnie się o nim wyrazi chętnie by przylał - facet staje się strasznie nerwowy , ale trzeba przyznać ,że panowie bankowcy wdepneli w niezłe gówno - najlepiej Witora i resztę towrzystwa zamknąć w jedenj celi do wyjaśnienia - kto przeżyje tego racja
w
wiktor
Dnia dziewiątego lutego miałem w sądzie sprawę pojednawczą z Zubkiem i Palimąką ,ponoć tak ich pobiłem na oczach wszystkich że ledwo co żyją. Mój Boże rzygać się chce mając takich typów przed sobą i choć bym starał się łagodnie ich określić to tylko HOŁOTA.Wy wiecie co mi zrobiliście a ostatnie wydarzenia potwierdzają że sprawca krzywdy staje się agresywny do ofiary.Sami się domagacie rozliczenia i wiecie że BĘDZIE,a puki co to OŚMIESZAJCIE SIĘ.

LEX--znawco prawa tu wyżej jako wpis 85 jest przepisana treść pisma petrolu do banku i data i co ja jestem winien.

Pokrzywdzony WIKTOR
w
wiktor
Czy wskóram to zobaczymy- a naraże oglądać TVP 08.01.2009 godz.22,00 ''Sprawa dla reportera!!! tj.CZWARTEK

WIKTOR
C
Ciekawski
Panie Wiktorze po co Pan znowu jedzie do Warszawy? Przecież już chyba wszystkie okoliczności Pan ujawnił i zupełnie nic Pan nie wskórał!!!
w
wiktor
Szanowny Panie Maklerze, żaden Bank, czy prywatny, czy państwowy, nie jest wyjęty spod prawa i zakres jego działania jest prawnie chroniony, bądź to przez prawo bankowe, cywilne, karne. Nieprawdą jest, c Pan próbuje tutaj sugerować, że Ci panowie z BS-u Namysłów są wyjęci spod prawa, a już na pewno nie są bezkarni. Czas pokaże...

WIKTOR
m
makler
Jeśli niekonwencjonalne rozwiązania biznesowe stosowane przez światową finansjerę są przestępstwem to całe Wall Street powinno siedzieć teraz w Quantanamo Bay. A siedzi chociaż jeden? Wprawdzie Namysłów to nie New York ale BS-y to banki prywatne nie państwowe i reakcji państwa poza ustawową kontrolą być w tej sprawie nie może...
w
wiktor
Czas pracuje na moją korzyść - szkoda, że Pan wątpi we mnie, a co ja zrobię z tym ich poparciem, to niedługo wszyscy zobaczą. Chyba nie sądzi Pan, że przekręt takiego kalibru uda się zmataczyć i przestępcy będą bezkarnie cynicznie się śmiać, a ich zachowanie świadczy wyraźnie o ich winie, a szansę na polubowne załatwienie sprawy zaprzepaścili. Po tym reportażu zobaczymy, czy w świetle ujawnionych dowodów ich poparcie ("plecy") spróbują zatuszować sprawę tego przestępstwa. Jeśli tak, to trzeba by uznać, że cała Polska jest skorumpowana. I teraz proszę stwierdzić, czy ta gnojówka nie jest przypadkiem wariantem optymalnym w wyegzekwowaniu prawa i praworządności, tym bardziej, że prokuratura, mając już dowody fałszerstwa, trzeci rok spokojnie prowadzi śledztwo. Ale bądźmy dobrej myśli. I ta ich prawomocna klauzula, o której Pan wspomniał, Panie realisto, też Bankowi wyjdzie bokiem, bo za tym wszystkim będzie jeszcze skutek odszkodowawczy, co odczuje Bank.

WIKTOR
R
Realista
To co Pan robi Panie Wiktorze przypomina walkę z wiatrakami. Pan jest praktycznie sam a oni mają szerokie poparcie lokalnych Wójtów, Burmistrzów, Starosty, a także aktualnych parlamentarzystów z PO i PSL oraz innych osób. Już szósty raz zablokowali rozpoczęcie procesu w sprawie składania fałszywych zeznań, a o tempie pracy namysłowskiej prokuratury lepiej nie wspominać...

Co z tego, że będzie kolejna "Sprawa dla reportera"!!! Czy po emisji programu z października coś się zmieniło dla Pana na lepsze? Ludzie pooglądali, pogadali i zapomnieli! Czy odpowiednie organy Państwa jakoś zareagowały? Nie wiem.

Tak czy inaczej stoi Pan na straconej pozycji! Czas pracuje na Pana niekorzyść bo Bank pewnie ma prawomocną klauzulę Sądu na podstawie, której czyni swoją powinność wobec Pana.
w
wiktor
05.01 2009.na godz.14.00 w TVP w Warszawie jest zaplanowane nagranie 2-giej części programu o przekrętach BS w Namysłowie tj. kto mataczy, kto ochrania przekrętów i ujawnienie dokumentów kompromitujących Zarząd Banku, Radę Nadzorczą Banku, Związek Rewizyjny Banków Spółdzielczych i innych intytucji odpowiedzialnych za prawne działanie Banku Spółdzielczego w Namysłowie. Przerwałem dyskusję na forumi i zamilkłem, wobec stwierdzenia, że jest to dyskusja niemego z głuchym, tym bardziej, że po przeciwnej stronie jest jeden obrońca Banku, podszywający się pod kilka różnych nicków i ktoś, kto kwestionuje wartość dokumentów, nie zasługuje na to, bym prowadził z nim polemikę. Samo przysłowie mówi, że mądrzejszy powinien ustąpić... Dla poważnie zainteresowanych na poważne pytania będę nadal udzialał konkretnych odpowiedzi.

WIKTOR
?
Co się stało, że Pan Wiktor zamilkł????
P
P.R
-zaraz,zaraz,ja codziennie czytam wszystkie wątki,jak się nie podoba to po co wogóle wchodzisz na tę stronę panie ~dość~
w
wiktor
Choćbyś nie chciał to widać żeś nie trzeci tylko ichnich-odpowiadaj na konkrety i nie udawaj moderatora bo jest co opiniować bo 4/5 to Wiktor bez odpowiedzi a tu o to chodzi i nie wygłaszaj teori spisku NTO bo jej tu nie ma.

WIKTOR
Przejdź na stronę główną Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie