Barbara Niewiedział z kolejnym złotem! Tym razem mistrzostw Europy

Barbara Niewiedział to już prawdziwa multimedalistka.
Barbara Niewiedział to już prawdziwa multimedalistka. Sławomir Jakubowski
Kapitalnie pokazała się na paralekkoatletycznych mistrzostwach Europy Barbara Niewiedział. Reprezentantka LUKS MGOKSiR Korfantów zdobyła złoty medal, a do tego pobiła rekord świata.

Zawodniczka z Opolszczyzny do Berlina jechała z szansami na dwa medale w grupie T20. Ba! Zarówno w biegu na 800 metrów, jak i na 1500 m była stawiana w gronie faworytek i jak na razie wypełniła połowę planu, gdyż zwyciężyła w tym pierwszym, a w tym drugim weźmie udział w sobotę.

Jakby tego było mało podczas swojego triumfu Niewiedział pokonała dystans w czasie 2:15.79 i nie tylko stanęła na najwyższym stopniu podium, ale i pobiła rekord świata!

- Tego się nie spodziewałam, bo traktowałam ten finał trochę jako przetarcie przed sobotnim startem na 1500 mi chciałam się tylko pozytywnie rozkołysać... no i się rozkołysałam - nie kryła szczęścia sama zainteresowana. - Nie przygotowywałam się na ten bieg, bo od jakiego czasu leczę kontuzję mięśnia podkolanowego, który związany jest z wielkim bólem. Zaciskam zęby i biegnę, zwłaszcza jak chodzi o starty dla Polski, ale nie chciałam go przeciążać na treningach - dodawała.

To kolejne krążki w dorobku naszej zawodniczki, która ma wszak trzy złote medale z igrzysk paraolimpijskich: z Rio de Janeiro 2016 (również brąz), Londynu 2012 i Sydney 2000. Do tego może dodać kilka medali mistrzostw świata (m. in. ubiegłoroczne złoto i srebro w Londynie) i Europy sportowców niepełnosprawnych oraz medale mistrzostw Polski seniorek pełnosprawnych w biegach przełajowych i halowych na dystansie 3000 m.