Bardzo duży sukces karateki z Opola. Został wicemistrzem Europy do lat 22

Przedstawiciele OKKK na mistrzostwach Europy w Kielcach (od lewej): Michał Wachnicki i Mateusz Golomb. materiały klubowe
Mateusz Golomb wywalczył srebrny medal podczas mistrzostw Europy Shinkyokushin, które odbyły się w Kielcach.

Golomb, reprezentant Opolskiego Klubu Karate Kyokushin, stanął na drugim stopniu podium w konkurencji kata (pokazy). Niewiele zabrakło, aby jego wynik był jeszcze bardziej okazały. W finale bowiem minimalnie uległ Ukraińcowi Jarosławowi Kowalczukowi, przegrywając decyzją sędziów 2-3. Tym samym nasz zawodnik powtórzył wynik, jaki zanotował na tych samych zawodach przed rokiem. W Kielcach jednak po raz ostatni startował w stawce uczestników do lat 22. Od przyszłego sezonu będzie mógł rywalizować już tylko w gronie seniorów.

OKKK miał też na turnieju organizowanym w stolicy województwa świętokrzyskiego swojego przedstawiciela w kategorii do lat 16. Był nim Michał Wachnicki, także występujący w konkurencji kata. Niedużo dzieliło go od przejścia rundy eliminacyjnej, ale ostatecznie, stosunkiem głosów 2-3, nie awansował do kolejnej fazy. Warto jednak pamiętać, że był to jego debiut na turnieju tak wysokiej rangi.

Podsumowując z kolei występy wszystkich reprezentantów Polski w konkurencjach kata i kumite (walki), trzeba uznać, że były to w ich wykonaniu udane mistrzostwa. Nasi kadrowicze wywalczyli bowiem łącznie 18 medali. Osiem z nich zdobyli w kategorii do lat 22: dwa złote, jeden srebrny i pięć brązowych. Krążki z najcenniejszego kruszcu zawiesili na swoich szyjach Anna Bielska i Daniel Sternik, pochodzący z Konstancina-Jeziornej. W kategorii do lat biało-czerwoni stawali natomiast na podium 10 razy - dwukrotnie na 2. i ośmiokrotnie na 3. miejscu.