Bardzo prestiżowe starty kolarzy z Opolszczyzny

Materiały klubu
Kilka występów w ważnych ogólnopolskich zawodach zaliczyli ostatnio przedstawiciele LKS-u Ziemi Opolskiej Opole.

Zdecydowanie najlepsze wyniki spośród nich notował Łukasz Ciecior, rywalizujący w kategorii juniorów młodszych. W Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w Wysowej zajął on dobre 11. miejsce, choć przy odrobinie szczęścia mógł osiągnąć znacznie więcej.

- Gdyby nie kolizja w peletonie, w której Łukasz brał udział, mógłby nawet zająć miejsce na podium, o którym zresztą ppoważnie myśleliśmy - powiedział Marian Staniszewski, trener LKS-u Ziemi Opolskiej Opole.

W górskich MP do mety dotarli jeszcze jego dwaj podopieczni. Szymon Janicki wywalczył 22. miejsce w kategorii juniorów (dystans 100 km), a Lukas Gisa był 67. wśród juniorów młodszych (75 km).

Wracając jednak do Cieciora, bardzo przyzwoicie spisał się on też w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Koźminku, gdzie w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 85 km finiszował na 16. pozycji. W tej imprezie udział brał też Gisa, kończąc zmagania na 42. lokacie.

- Obaj ci zawodnicy zdobyli punkty do klasyfikacji sportu młodzieżowego. Sukcesem był zresztą już sam fakt, że wywalczyli przepustkę do tego wyścigu, bo startowali w nim tylko najlepsi w Polsce - dodał Staniszewski.

Z kolei wspominany już Janicki rywalizował jeszcze w mistrzostwach Polski juniorów w kolarstwie szosowym w Kazimierzy Wielkiej (dystans 120 km), zajmując tam 17. miejsce.