Bartkiewicz i Złotowicz pokazali się na trasie

Patryk Zlotowicz ze Stobrawy Kluczbork.
Patryk Zlotowicz ze Stobrawy Kluczbork. Magdalena Tkacz
W Sobótce trwają mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Na starcie są zawodnicy z Opolszczyzny, ale do podium się nie zbliżyli, choć kończyli zmagania na dobrych lokatach.

W pierwszym dniu najlepsi kolarze rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas. W stawce seniorskiej (elita) znalazł się nasz jedynak Andrzej Bartkiewicz (Ziemia Brzeska), który trasę ukończył z 18 wynikiem. Do triumfatora Michała Kwiatkowskiego stracił blisko piec minut. Srebro wywalczył wolniejszy o pół minuty od triumfatora Maciej Bodnar, a brąz z ponad dwuminutową stratą przypadło Mateuszowi Taciakowi.

Dziś zawodnicy ruszyli na trasę ze startu wspólnego w młodszych kategoriach wiekowych. Wśród 119 juniorów od początku 132 km trasy odnotowaliśmy akcje i próby ucieczki, a na ostatnią rundę wjechała grupa 12 kolarzy. Wśród nich znalazł się Patryk Złotowicz ze Stobrawy Kluczbork, który do czołówki dołączył na przedostatniej rundzie. Ostatecznie finiszowała grupa 19 zawodników, a najszybszy był Kamil Zawistowski (Grodzisk Mazowiecki). Srebro dla Kamila Małeckiego (MLKS Baszta Bytów), a brąz po raz drugi na mistrzostwach przypadł Damianowi Sławkowi (LKS POM Strzelce Krajeński).

Złotowicz finiszował jako czternasty, ze stratą 17 sekund do najlepszych. Kolejny z Opolan Mateusz Janicki (Ziemia Opolska) sklasyfikowany został na 40. pozycji. Niżej było pięciu jego klubowych kolegów: Beniamin Rogowski (62.), Kamil Małachowski (70.), Sławomir Janiszewski (92.) i Łukasz Dziemba (97.) i Karol Owczar (112.) oraz Rafał Boszkiewicz z Ziemi Brzeskiej (62.).

Jutro na trasie rywalizować będą rywalizować zawodnicy w kategorii elita i orlik.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.