Bartlomiej Bonk na podium zawodów w Biłgoraju

Krzysztof Świderski/archiwum
Bartłomiej Bonk
Bartłomiej Bonk Krzysztof Świderski/archiwum
Sztangista Budowlanych Opole zajął 3. miejsce w międzynarodowym turnieju.

W leżącym na wschodzie kraju mieście odbyły się pokazowe zawody “Golden Barbell" w międzynarodowej obsadzie, na których startował nasz brązowy medalista igrzysk olimpijskich w wadze do 105 kg Bartłomiej Bonk.

Zawodnik Budowlanych Opole, który szczyt formy przygotowywał na igrzyska w Londynie starty do końca tego roku traktuje już w zasadzie treningowo i wyniki ma dalekie od swoich rekordów życiowych. Mimo tego zajął 3. miejsce. Kolejność ustalona została według punktacji Sincleare'a przeliczającej podniesiony ciężar na wagę zawodnika.

Zwyciężył były dwukrotny mistrz świata - Marcin Dołęga (Zawisza Bydgoszcz), który w Londynie zaprzepaścił wielką szansę na złoto paląc trzy próby w rwaniu ze sztangą ważącą 190 kg. Dołęga miał znakomity wynik - 451,18 pkt za rezultat 420 kg w dwuboju (190+230). Drugie miejsce zajął Czech Tomas Matykiewicz z dorobkiem 410,40 pkt; 375 kg (165+210), a trzecie Bonk. Nasz zawodnik miał po dwie udane próby w rwaniu i podrzucie. Łącznie zaliczył 350 kg (160+190), co dało mu 388,25 pkt. Czwarte miejsce zajął Łotysz Arturs Plesnieks - 376,06 pkt.

Dołęgę i Bonka będzie można zobaczyć w akcji już w najbliższą sobotę (10. listopada) w Opolu. W hali Budowlanych przy ul. Duboisa odbędzie się memoriał im. Janusza Przedpełskiego wieloletniego prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. W Opolu jako gość honorowy na zawodach (nie będzie startował) pojawi się też mistrz olimpijski z Londynu w wadze do 85 kg Adrian Zieliński.
W zawodach, które rozpoczną się o godz. 11.00 wystąpi łącznie 11 zawodników, a wśród nich oprócz Bonka pozostali zawodnicy Budowlanych - drużynowego mistrza Polski.