Bartłomiej Mróz przegrał tylko z mistrzem świata

Bartłomiej Mróz
Bartłomiej Mróz Klubowe
Bartek Mróz wywalczył indywidualnie 2. miejsce, a w deblu trzecie podczas badmintonowego turnieju China Para-Badminton International.

W fazie grupowej zawodnik MMKS-u Kędzierzyn-Koźle pokonał po zaciętym spotkaniu Chińczyka Yonggen Huang (20-22, 21-12, 21-11), a także dużo łatwiej Koreańczyka Gi Yeon Kim (21-11, 21-19). W efekcie wygrał tę część rywalizacji i przystąpił do zmagań w fazie pucharowej swojej kategorii.

W pierwszej rundzie bez kłopotu odprawił Tak Kwan Lam (Honkong) wygrywając w dwóch partiach do 9 i 11. W półfinale równie szybko uporał się z Chińczykiem Jinghao Cai (21-14, 21-8) i trafiła na najlepszego na świecie Malezyjczyka Liek Hou Cheaha.

- Mecz był świetnym widowiskiem, jak przystało na finał - analizuje trener kadry i MMKS-u Tomasz Zioło. - W pierwszym i drugim secie Bartek prowadził do przerwy, a potem Hou miał zagrania, które sprawiały Bartkowi bardzo dużo problemów i przegrał 15-21. W końcówce drugiego seta Bartek znów był na prowadzeniu i po wyrównaniu przez Malezyjczyka, przy stanie 19:19, dwie lotki zagrywane przez Bartka trafiły w aut.
W deblu, w parze z Francuzem Colinem Kerouantonem, Mróz zdobył brąz. Jedynej porażki doznali w półfinale z Malezyjczykami i głównymi faworytami Malezyjczykami Hou - Saaba Hairol Fozi. Polak z Francuzem sprawili rywalom wiele kłopotów, ale ulegli po pół godziny do 17 i 18.