Basen Błękitna Fala w Opolu otwarty. Może przyjąć więcej osób, niż zakładano. Jakie zasady korzystania?

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Basen Błękitna Fala na placu Róż w Opolu otwarty
Basen Błękitna Fala na placu Róż w Opolu otwarty Piotr Guzik
Basen Błękitna Fala to pierwszy taki obiekt w Opolu otwarty od czasu wprowadzenia stanu epidemii koronawirusa w Polsce. Na terenie obiektu obowiązuje szereg zasad higienicznych. Może tam jednak wejść więcej osób, niż pierwotnie zakładano.

Od połowy marca wszystkie baseny w Opolu były zamknięte. Pływalnia Wodna Nuta ma być dostępna dla klientów od początku sierpnia. Pływalnia Akwarium ma być uruchomiona nie wcześniej, jak we wrześniu. Dlatego poniedziałek był pierwszym dniem, kiedy w Opolu po trzech miesiącach można było skorzystać z basenu.

Do niedawna Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zarządzający tym obiektem informował, że jednocześnie będzie mogło tam przebywać maksymalnie 150 osób.

- Jednakże kilka dni temu doprecyzowano zapisy rozporządzenia. Mówiło ono o tym, że na terenie kompleksu basenowego może być maksymalnie połowa dostępnych miejsc, ale nie więcej, jak 150 osób. Tę restrykcję wykreślono. Jako, że normalny limit na terenie naszego obiektu to ponad 1060 osób, obecnie może u nas być do 530 osób - informuje Joanna Dzido, kierowniczka Błękitnej Fali.

Wprowadzono tam jednak szereg restrykcji. Wyznaczono odstępy, w jakich ludzie mają się ustawiać w kolejce do kas. Wydzielono też strefy wejścia i wyjścia. To drugie jest teraz możliwe wyłącznie przez szatnie.

- Oprócz tego wypoczywający powinni pamiętać o zachowywaniu bezpiecznego odstępu. Tyczy się to zarówno przebywania w wodzie, jak i na terenach wokół basenów - mówi Aleksandra Raś, rzecznik MOSiR.

- Przy wejściu na teren obiektu obowiązkowe jest zdezynfekowanie rąk. Dozowniki znajdują się też w szeregu miejsc na basenie. Zalecamy, aby po całym terenie poruszać się w obuwiu. Korzystając z ławek i leżaków należy układać na nich swoje koce i ręczniki - wylicza Aleksandra Raś.

W poniedziałek na terenie Błękitnej Fali nie działały zjeżdżalnie. Rzeczniczka MOSiR tłumaczy, że wynikało to ze stosunkowo niewielkiej liczby osób na terenie basenu. Deklaruje jednak, że w tym tygodniu zjeżdżalnie będą uruchomione.

Dodajmy, że pod koniec czerwca uruchomione mają być też dwa miejskie kąpieliska - Bolko i Malina.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska