Łukasz Konstanty
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Sylvia Dabrowa
Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przebrnęły przez kwalifikacje turnieju Beach Pro Tour Challenge, który rozgrywany jest na Malediwach. Polki w pierwszej rundzie gładko ograły duet Japoński (2:0), w kolejnej natomiast wyeliminowały parę amerykańską (2:1), która w czerwcu zwyciężyła w zawodach Future rozgrywanych w tureckim Balikesir.

Pierwszą przeszkodą na drodze do turnieju głównego były Japonki Keiko Urata i Miharu Kashihara. Azjatki nie sprawiły naszym zawodniczkom zbyt wielkiego kłopotu. Polki wypracowywały kilkupunktową przewagę i ostatecznie pewnym, wysokim zwycięstwem kończyły obydwie partie.

Znacznie bardziej wymagającym duetem okazały się Amerykanki Jessica Gaffney i Savannah Simo, z którymi nasze siatkarki rywalizowały w drugiej, decydującej o awansie do turnieju głównego rundzie. Gruszczyńska i Wachowicz wygrały co prawda pierwszego seta 21:16, ale w drugiej partii to rywalki szybko wyszły na wysokie prowadzenie (4:10) i choć Polki próbowały odrabiać straty, nie były w stanie odwrócić losów tej części meczu. W decydującym secie po wyrównanym początku nasze siatkarki zdołały wrzuciły wyższy bieg, w najważniejszym momencie zdobyły kilka punktów z rzędu i ostatecznie dzięki triumfowi 15:8 wywalczyły przepustkę do kolejnej fazy turnieju.

Turniej Pro Tour Challenge na Malediwach - kwalifikacje:

I runda: Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz - Keiko Urata/Miharu Kashihara (Japonia) 2:0 (21:12, 21:16)
II runda: Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz - Jessica Gaffney/Savannah Simo (USA) 2:1 (21:16, 15:21, 15:8)