Beata Polaczek odchodzi z CWK

Artur  Janowski
Artur Janowski
Beata Polaczek odejdzie jeszcze w sierpniu z CWK.
Beata Polaczek odejdzie jeszcze w sierpniu z CWK. Archiwum
Prezydent Opola zdecydował, że Beata Polaczek nie będzie już kierować Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Niebawem konkurs na nowego dyrektora.

Dziś po południu Urząd Miasta Opola poinformował, że prezydent nie przedłuży umowy z dyrektor Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, która w sierpniu odejdzie z jednostki.

"Ogłoszony zostanie konkurs na nowego dyrektora jednostki. Szczegółowa informacja znajdzie się w przyszłym tygodniu w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Opola" - napisał Piotr Letachowicz z biura prasowego Urzędu Miasta Opola.

- Dynamika działalności jednostki, a w szczególności planowanie jej pracy w długofalowej perspektywie, odbiega od naszych oczekiwań, zwłaszcza w kontekście wizji wspierania środowiska biznesowego - dodaje wiceprezydent Maciej Wujec.

Polaczek uważa, że obecna sytuacja to "naturalna kolej rzeczy" i cieszy się, że mogła zdobyć doświadczenie w jednostce budżetowej, jaką jest CWK.

- Jestem zmotywowana do nowych, kolejnych zadań - przekonuje. - Nie ukrywam, że mam wiele pomysłów, także biznesowych, które ze zdwojoną energią będę mogła teraz realizować. Najpierw jednak poświęcę córce wolny czas, którego mi ostatnio brakowało.

Polaczek zaczęła kierować CWK po odejściu Sławomira Janeckiego, który przeszedł do krapkowickiej Chespy. Wcześniej zarządzała opolskim oddziałem TVP, była też doradcą prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

Działania Polaczek w CWK wzbudzały spore kontrowersje. W marcu nto ujawniła, że grupa pracowników złożyła skargę na dyrektorkę. Beata Polaczek miała ich obrażać i podważać kompetencje.

CZYTAJ Afera w opolskim CWK. Pracownicy oskarżają dyrektorkę

- Były też inne problemy. Dyrektor już jako doradca prezydenta nie potrafiła się porozumieć z wieloma urzędnikami w ratuszu. Brakowało atmosfery do współpracy. Prędzej czy później to musiało się tak skończyć - ocenia jeden z urzędników.

Według naszych informacji kwestia, kto zostanie dyrektorem, pozostaje otwarta.

- Sytuacja w CWK jest trudna. Tam trzeba osoby, która wszystko delikatnie "poskleja". Na razie prezydent takiej nie ma - słyszymy nieoficjalnie.

ZOBACZ Afera w CWK. Dyrektor przerwała milczenie [wideo]

Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju 17.08.2017

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska