To był kolejny występ z cyklu Koncertów Promenadowych w Opolu. Jest to coroczny cykl występów scenicznych w Opolu. Organizowane są w Opolu latem w niedzielne popołudnia.
Tym razem na scenie ustawionej na opolskim Placu Wolności miłośnicy muzycy mogli posłuchać muzyki zespołu The Beatles oraz przebojów Steviego Wondera.
Muzykę „Bitelsów" zaprezentował kwartet smyczkowy Escape w składzie: Monika Schmidt - I skrzypce, Monika Wrzos - II skrzypce, Maria Gawrońska - altówka, Joanna Majchrzyk-Jekot – wiolonczela.
Przeboje Steviego Wondera zagrał Wind Band z Olesna pod batutą Korneliusza Wiatra. Młodzieżowy big band z Olesna miał bardzo pracowity weekend. W sobotę zagrał na Dniach Olesna jako support przed gwiazdą wieczoru, którym był Michał Szpak.
The Beatles na smyczkach oraz przeboje Steviego Wondera - zobacz zdjęcia z koncertu w Opolu:
To nie koniec Koncertów Promenadowych w Opolu.
Jakie jeszcze Koncerty Promenadowe będą w Opolu - program
3 sierpnia 2024
17.00 – Dikanda
Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.
11 sierpnia 2024
17.00 – Recital Anety Todorczuk z piosenkami Jonasza Kofty ,,Zawsze warto''
W recitalu „Zawsze warto” usłyszymy zarówno te największe przeboje Jonasza Kofty, nagradzane na festiwalach i wykonywane na estradzie przez największe nazwiska ówczesnego świata piosenki, jak i utwory mniej znane, które aktorka postanowiła wydobyć z zapomnienia i przybliżyć współczesnym słuchaczom.
18 sierpnia 2024
17.00 – Limboski
Limboski przyzwyczaił wszystkich, że co roku zaskakuje świeżymi pomysłami. W krótkim przeglądzie twórczości trudno nie wspomnieć o całej masie sukcesów. Wędrując do samych początków, czyli płyty "Cafe Brumba" z barowymi balladami, odkrywamy niezapomniany przez wielu utwór "Piosenka dla mężatki". Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa w „Tribute to Georgie Buck", (swoją drogą nominowany do Fryderyków 2012) to kolejne interesujące zagranie LIMBOSKIEGO. W międzyczasie olśniewający występ w znanym programie telewizyjnym z nie do końca "telewizyjną piosenką" - "Czarny Otello" - i kolejny, piękny sukces. W 2016 roku wydany został najnowszy album „One Man Madness”.
25 sierpnia 2024
17.00 – „Bliżej sadu”
Poezja Tadeusza Soroczyńskiego była inspiracja do stworzenia zespołu Bliżej Sadu. Nowatorska poezja śpiewana w wykonaniu trio, w składzie Natalia Rygiel, Waldemar Orłowski, Mateusz Dźwigały.
Scena ustawiona jest na opolskim Placu Wolności. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
Organizatorem lipcowych koncertów jest Młodzieżowy Dom Kultury, natomiast sierpniowych Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.
Q&A FABIJANSKI
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?