Są szanse, że 30 hektarów terenów inwestycyjnych zostanie uzbrojonych. Pomóc ma Ministerstwo Gospodarki.

Nysa zabiega o zagospodarowanie kolejnej części podstrefy, bo tereny w rejonie ul. Karpackiej są już w dużym stopniu zagospodarowane. Regionalny Park Przemysłowy Goświnowice – Radzikowice - który jest już włączony do podstrefy - wyznaczono blisko planowanej budowy obwodnicy Nysy, drogi powiatowej oraz linii kolejowej.

Urząd miasta w 2012 r. przeznaczył 75 tys. zł na wykonanie koncepcji uzbrojenia terenów parku. Bez uzbrojenia działek trudno bowiem będzie ściągnąć tam nowe firmy. Niestety, w budżecie Nysy również trudno znaleźć pieniądze na uzbrojenie terenów.

Co gorsza, działki są nadal własnością Agencji Nieruchomości Rolnych, a do niedawna właśnie ten fakt uniemożliwiał pozyskanie pieniędzy z Ministerstwa Gospodarki na uzbrojenie terenów. Teraz ma się to jednak zmienić.

- Niedawno pani burmistrz rozmawiała o tej sprawie z wiceminister gospodarki Iloną Antoniszyn-Klik i okazuje się, że będziemy mogli ubiegać się w ministerstwie o fundusze na uzbrojenie Regionalnego Parku Przemysłowego - informuje Artur Pieczarka, rzecznik Urzędu Miasta w Nysie.

Na początek uzbrojone miałoby zostać około 30 hektarów z liczącego ponad 156 ha terenu RPP.

Burmistrz Nysy deklaruje, że jeśli znajdzie się pierwszy inwestor, to gmina jest w stanie zrobić niemal wszystko, aby dana firma rozpoczęła działalność właśnie tam.