MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będą wspólne projekty i inicjatywy. Krajowa Administracja Skarbowa podpisała porozumienie z Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego

Adrian Gajewski
Porozumienie podpisano 2 marca.
Porozumienie podpisano 2 marca. Adrian Gajewski
Uniwersytet Opolski kontynuuje współpracę z Krajową Administracją Skarbową, czego efektem jest podpisanie porozumienia, które zawarto 2 marca. Wspólne działania zapewnią rozwój potencjału naukowego i kadrowego z korzyścią dla obydwu stron.

Porozumienie jest zwieńczeniem kilkuletniej współpracy Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu z Wydziałem Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego.

- Do tej pory prowadziliśmy akcje edukacyjne takie jak "bezpieczne klikanie" czy "od przedszkola do seniora". Szkoliliśmy wraz z Uniwersytetem Opolskim bardzo dużo młodzieży i osób starszych. Dużo osób korzystało także ze stażów i praktyk, dlatego postanowiliśmy to uwiecznić i podpisaliśmy to porozumienie. Chcemy w jego ramach prowadzić także wykłady edukacyjne oraz liczymy, że studenci w przyszłości będą korzystali z naborów i startowali do nas do pracy. Jesteśmy przyjazną, nowoczesną administracją, dlatego zachęcamy studentów do pozostania w Opolu - mówi Agnieszka Dornfeld-Kmak, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

Współpraca ma ułatwić studentom powiązanie wiedzy teoretycznej z wiedzą praktyczną.

- Naszym celem jako uczelni jest wypuszczanie na rynek absolwentów, którzy są gotowi do podjęcia pracy. Chcemy, aby byli to ludzie przygotowani do pracy już od momentu ukończenia studiów. Współpraca z Krajową Administracją Skarbową jest tego przykładem, ponieważ staże i praktyki, ale także uczestnictwo KAS w opracowywaniu programów studiów czy przedstawianiu propozycji przedmiotów, składa się na element, który pozwala uczniom dopasować się do rynku pracy - informuje dr Bartosz Chorkowy, dziekan Wydziału Chemicznego Uniwersytetu Opolskiego.

Celem podpisania umowy jest realizacja wspólnych projektów i inicjatyw w zakresie m. in.:

  • uczestnictwa zespołów badawczych i uczestników Stron w projektach oraz w programach badawczo-rozwojowych;
  • transferu technologii, wdrożenia wyników projektów badawczych i komercjalizacji wyników badań naukowych;
  • udoskonalenia procesu kształcenia prowadzonego w Uniwersytecie Opolskim w celu zwiększenia potencjału Uczelni i kompetencji absolwentów uczelni na rynku pracy;
  • organizacji praktyk, staży dla studentów Uniwersytetu Opolskiego;
  • organizacji konferencji, warsztatów oraz szkoleń opartych o potencjał kadrowy i aparaturowy.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mount Everest cały czas rośnie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska