Będzie piaszczysta plaża, koncerty i kawiarenka. Tak zmienia się powiatowa przystań w Kędzierzynie-Koźlu

Artykuł sponsorowany

Prace remontowe na powiatowej przystani „Szkwał” w Kędzierzynie-Koźlu są już bardzo zaawansowane. Ta część wyspy będzie niebawem najlepszym miejscem do rekreacji nad Odrą i przyciągnie mieszkańców nie tylko z terenu powiatu, ale również innych części Opolszczyzny.

W tej chwili montowane są dwie wiaty, infrastruktura pod boisko, plaże, prowadzone są też prace brukarskie. Obecnie dobierane jest również całe otoczenie budynków, czyli ławki, latarnie i piasek, który oczywiście też tam się znajdzie.

- W budynkach swoją siedzibę będą miały organizacje pozarządowe, znajdzie się tam też zaplecze gastronomiczne oraz sprzęt do rekreacji wodnej, a także scena do organizacji koncertów – mówi starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj.
Podświetlona i przeszklona zostanie studnia z czasów kozielskiej twierdzy, którą niedawno odkryto. Przystań zmieni zupełnie swoje oblicze, będzie oddana do użytku już latem.

Na przystani planowanych jest szereg wydarzeń muzycznych i sportowych, które przygotowuje powiat.

Koszt budowy to 5 mln zł, z czego 3 miliony złotych pochodzą z unijnej dotacji, jaką pozyskało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Dodaj ogłoszenie